Reuben Foster, IR’a yerleştirildi

27 Temmuz’da PUP(Phsically Unable To Perform List)’a yerleştirildikten sonra 9 Ağustos tarihinde listeden çıkartılan Reuben Foster, bu sefer de IR’a yerleştirildi. 

Washington Football Team, geçtiğimiz saatlerde; takım adına ilk sezonuna çıkmaya hazırlanan Linebacker oyuncusu Reuben Foster’ı IR’a yerleştirdiklerini duyurdu.  

Reuben Foster – Kariyer ve İstatistikler   

2017 NFL Draft’ın 1. round ve 31. Sırasından San Fransisco 49ers tarafından seçilmiş olan Foster; 9 Temmuz 2017 tarihinde San Fransisco 49ers ile; 4 yıl süreli 9,3 milyon dolarlık, 6,87 milyon dolar garantili ve +4,71 milyon dolarlık bir imzalama  bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzaladı.   

Ancak işler Foster için iyi gitmedi. Foster, 3 Temmuz 2018’de; ligin kişisel davranış politikasını ihlal ettiği gerekçesiyle 2 maç ceza aldı. Bu olayı  atlattıktan hemen sonra ise 24 Kasım 2018’de bir aile içi şiddet davasıyla karşı karşıya kalan oyuncu; San Fransisco 49ers baş antrenörü  Kyle Shanahan’ın  “güvenilmesi oldukça zor” tabiriyle takım tarafından serbest bırakıldı.   

San Fransisco 49ers’taki 2 sezonluk kariyerinden sonra Washington Football Team’de yer almaya başlayan Foster; toplamdaki 2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;   

  • 84 Solo Tackles  
  • 17 Assist Tackles  
  • 10 Tackles for Loss   
  • 2 Pass Defended  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 16 maçta yer aldı.  

2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği üzere  16 maçta yer almış olan Foster; bu 16 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.   

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir