Reuben Foster, PUP Listesinden Çıkartıldı

Reuben Foster tekrardan sahalara dönüyor.  

Washington Football Team, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile takımın  Linebacker  oyuncusu olan Reuben Foster’ı; Antrenman kamplarının başlangıç günü 27 Temmuz’da yerleştirmiş oldukları Physically Unable to Perform List (PUP)’dan çıkardıklarını bildirdi.  

Reuben Foster – Kariyer ve İstatistikler  

Reuben Foster, PUP Listesinden Çıkartıldı | Korumalı Futbol Türkiye

2017 NFL Draft’ın 1. round ve 31. Sırasından San Fransisco 49ers tarafından seçilmiş olan Foster; 9 Temmuz 2017 tarihinde San Fransisco 49ers ile; 4 yıl süreli 9,3 milyon dolarlık, 6,87 milyon dolar garantili ve +4,71 milyon dolarlık bir imzalama  bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzaladı.  

Ancak işler Foster için iyi gitmedi. Foster, 3 Temmuz 2018’de; ligin kişisel davranış politikasını ihlal ettiği gerekçesiyle 2 maç ceza aldı. Bu olayı atlattıktan hemen sonra ise 24 Kasım 2018’de bir aile içi şiddet davasıyla karşı karşıya kalan oyuncu; San Fransisco 49ers baş antrenörü Kyle Shanahan’ın “güvenilmesi oldukça zor” tabiriyle takım tarafından serbest bırakıldı.  

San Fransisco 49ers’taki 2 sezonluk kariyerinden sonra Washington Football Team’de yer almaya başlayan Foster; toplamdaki 2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 84 Solo Tackles 
  • 17 Assist Tackles 
  • 10 Tackles for Loss  
  • 2 Pass Defended 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 16 maçta yer aldı. 

2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği üzere 16 maçta yer almış olan Foster; bu 16 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir