Artık Washington Redskins Adında Bir Takım Yok

Washington Redskins sponsorlarının geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu baskı ile beraber Washington Redskins, takım adında değişikliğe gitme konusunda ilk adımı attı!  

Geçtiğimiz haftalarda takımın stadyum isim haklarının sahibi olan FedEx yapmış olduğu bir açıklama ile; takım adında bulunan ırkçı kelimeden dolayı (redskins) rahatsızlık duyduklarını ve takım adının değiştirilmesini talep ettiklerini bildirmişti.  

Takımın büyük sponsorları adına konuşma yapan FedEx’e takımın 87 ayrı yatırımcısı destek vermiş ve isim değiştirilmediği takdirde; Nike, PepsiCo ve FedEx ile olan anlaşmaların rafa kaldırılması amacıyla yatırımcıların üç ayrı mektuba imza attığı açıklanmıştı.  

Takım yönetimi ise bu konu ile alakalı yaptığı açıklamada;  

“Ülkemizdeki son olaylar ve topluluğumuzdan gelen geri bildirimler ışığında Washington Redskins’in takım adının kapsamlı bir incelemeden geçeceğini duyuruyoruz.” Sözlerini ifade etmişti. 

Washington Redskins 'den FedEx'in Talebine Cevap | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Keith Allison / CC- BY- SA

Redskins Adını ve Logosunu Kullanımdan Kaldırıyoruz

Bugün takım yönetimi tarafından yapılan bir açıklamayla beraber takımın isim değişikliğine gitme konusundaki ilk adımı attığı bildirildi.  

Takım tarafından yapılan açıklamada şu sözler sarf edildi.  

“Bugün bu incelemenin tamamlanmasının ardından Redskins adını ve logosunu kullanımdan kaldıracağımızı duyuruyoruz.” 

Washington Redskins adındaki Redskins’in kaldırılmasıyla beraber takım, şu anda yeni bir isim bulmak ve yeni bir logo geliştirmek üzere çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. 

Dan Snyder ve koç (Ron Rivera); gelenek bakımından zengin ve gururlu bayiliklerimizin duruşunu geliştirecek ve önümüzdeki 100 yıl boyunca sponsorlarımıza, hayranlarımıza ve topluluğumuza ilham verecek yeni bir isim ve tasarım geliştirmek için yakın bir şekilde çalışıyorlar.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir