NFL, Takımların Koç Kadrosu Hakkında Yeni Açıklama Yaptı

2009 NFL Black Logo (Taken on April 1, 2009) Photo by Michael Tipton / Under CC-BY-SA 2.0 Generic License

NFL tarafından yapılan yeni açıklamada, takımların koç personellerinin 5 Haziran tarihinden itibaren takım tesislerine dönebileceği belirtildi. 

NFL tarafından 19 Mayıs’ta; 

“Eyalet ve yerel yönetmeliklerin ortaya koyduğu kuralları ve Dr. Sills tarafından Mayıs ayında tüm kulüplere dağıtılan sağlık protokollerinin uygulanması şartıyla” takım tesislerinin yeniden açılabileceği açıklanmıştı. 

Bu gereksinimleri karşılamayan takımların ise en kısa sürede gerekli şartları yerine getirip takım tesislerini açması bildirilmişti.  

NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile beraber takım tesislerinde 5 Haziran’dan itibaren takımların koç personellerinin de bulunmasına izin verileceğini belirtti.  

Ayrıca lig tarafından yapılan açıklamada takımların bünyesinde bulunan antrenör personelinin ve oyuncuların; takım tesislerinde bir araya gelmeden önce Covid-19 testinden geçirileceği ve bu faaliyetler doğrultusunda sağlık personeli ile birlikte çalışılacağı da söylendi. ,

Marines at NFL Draft 2012 -Sgt. Luke Boyd (L) and Staff Sgt. Marlon Green pose for a picture with NFL commissioner Roger Goodell at the National Football League Draft on April 26 at Radio City Music Hall. Boyd, a 25-year-old native of Baton Rouge, and Green, a 32-year-old native of Chicago, were recognized by the NFL at the draft. Boyd who works at Marine Air Command and Control Squadron Experimental Operational Development Team, Marine Corps Air Ground Combat Center Camp Pendleton, Calif., and Green from Combat Logistics Company 21 at Marine Corps Air Station Cherry Point, N.C., are the most valuable player picks from their respective base full contact football teams. (Official Marine Corps photo by Gunnery Sgt. Matthew Butler / RELEASED) (Taken on April 26, 2012)- Photo by MarineCorps NewYork (Flickr) / Under CC-BY 2.0 Generic License

Aynı zamanda Roger Goodell, bu açıklamanın tüm takımlara da bildirildiğini söyledi.  

Roger Goodell tarafından yapılan açıklamada;  

  • Takımlar yerel ve eyalet yönetiminden takım tesislerini açmak için izin almışlarsa antrenör personeli takım tesisine geri dönebilir. 
  • Takımların yerel yetkililerden izin alması doğrultusunda takım tesislerindeki çalışan sayısı 100’e çıkarılabilir.  

Maddeleri yer aldı.  

Takım tesisini açmayan takımlar arasında yer alan San Fransisco 49ers ise durumun farkında olduklarını ve gerekli izinlerin alınması için yerel yetkililer ile iletişim halinde olduklarını belirtti.  

5 Haziran tarihinden itibaren takımların koç ve antrenör kadrosu da takım tesislerindeki yerini alacak.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir