NFL Gündem 1 Mart 2021

NFL Gündem 1 Mart 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 1 Mart‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Irv Cross Hayata Gözlerini Yumdu

Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal televizyonundaki ilk siyahi spor analisti olarak bilinen ve 2 defa Pro Bowl maçında forma giymiş olan Irv Cross, geçtiğimiz gece 81 yaşındayken hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı.

O Amerikan Futboluna damga vurmuş ve gerçek bir miras bırakmış olan sayılı kişiden biriydi. Onun mirasını yaşatacak ve ardında bıraktığı emekleri koruyacağız. Huzur içinde yatsın.  

Washington Football Team Alex Smith ile Yollarını Ayırabilir (NFL – NFC)

7-9’luk bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu, 0-1’lik bir seri çerçevesinde ise Playoff‘ları kapatarak Super Bowl şampiyonluğuna veda etmiş olan Washington Football Team‘in; NFL Honors 2020 ödüllerinde 2020 Comeback Player of the Year sıfatını elde eden Quarterback oyuncusu Alex Smith ile yollarını ayırması bekleniyor.

Tecrübeli oyuncu 30 Ağustos 2018 tarihinde Cornerback oyuncusu Kendall Fuller ve 2018 NFL Draft‘tan 3. round seçimi karşılığında Kansas City Chiefs tarafından Washington Football Team’e (Redskins) transfer edilmişti.

J.J. Watt Arziona Cardinals ile 2 Yıl Süreli Anlaşma İmzaladı! (NFL – NFC)

Büyük bekleyiş son buldu. 12 Şubat 2021 tarihinde Houston Texans tarafından serbest bırakılmış olan 3x DPOY Defensive End oyuncusu J.J. WattArizona Cardinals ile anlaşma imzalamayı kabul etti.

Tecrübeli oyuncu, 2 yıl süreli, 31 milyon dolar değerinde olan ve 23 milyon dolar garanti içeren anlaşmaya imza atmasıyla birlikte bundan sonra Arizona Cardinals adına forma giyecek.

Aaron Rodgers Chico’nun Butte İlçesindeki 80 İşletmeye Toplamda 1 Milyon Dolar Bağış Yapıyor (NFL – NFC)

NFL Honors 2020‘nin açıklanmasıyla birlikte geçtiğimiz sezonda AP Most Valuable Player of the Year sıfatının sahibi olan Quarterback oyuncusu Aaron Rodgers, doğduğu yer olan Chico‘nun –ABD‘nin eyaletlerinden Kaliforniya’nın kuzeyinde kalan bir şehir- Butte ilçesindeki 80 küçük işletmeye bağış yapma kararı aldı.

Green Bay Packers‘ın Star oyuncusu Rodgers, uzun süredir Covid-19’un etkisinde kalarak oldukça zar etmiş ya da elindeki karı yeterli seviyeye çıkartamamış olan -bağış yapma kararı aldığı- bu 80 küçük işletmeye, toplamda 1 milyon doları hibe etti.

Tom Herman Chicago Bears’ın Koç Kadrosuna Katıldı (NFL – NFC)

8-8’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu, 0-1’lik bir seri çerçevesinde ise Playoff‘ları kapatmış olan Chicago Bears, Tom Herman‘ı koç kadrosuna kattı.

Daha önce Texas Üniversitesi‘yle Houston Üniversitesi‘nde Baş Koçluk pozisyonunu üstlenmiş olan Tom Herman, artık Bears‘ta Hücum Analisti olarak görev yapacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir