NFL: 2020’de Sahada Maskotlara Yer Yok

Ulusal Futbol Ligi (NFL), geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile gene hayal kırıklığı yarattı.  

NFL, yapmış olduğu açıklamada; Amerikan futbolu maçlarının vazgeçilmezi olan ponpon kızların ve maskotların; covid-19 pandemik salgının teşkil ettiği riskler nedeniyle yeni sezonda sahadan men edildiğini duyurdu.  

NFL- Covid 19 ile Mücadele Kapsamında Yeni Düzenlemeler | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Logo – Photo By Michael Tipton / CC-BY-SA

Ulusal Futbol Ligi ve Ulusal Futbol Ligi Oyuncular Sendikası’nın ortak aldığı kararlar ile oluşturulan yeni protokoller tüm takımlara iletilirken; aynı zamanda yeni protokollere göre Network muhabirleri ve TV oyun öncesi muhabirlerinin de 2020’de saha erişiminin yasaklandığı ifade edildi. 

Yeni Sezon Protokolleri ile İlgili Daha Fazla Haber 

NFLRA Yeni Sezon Protokolleri 

NFLRA Yeni Sezon Protokolleri

 
Ulusal Futbol Ligi Hakemler Derneği (NFLRA) bugün yaptığı açıklamada; 2020 sezonu için hazırlanan güvenlik önlemlerini duyurdu.  

NFLRA – 2020 Sezonu İçin Alınan Güvenlik Önlemleri  
  •  
    Covid-19 ile ilgili endişesi olan herhangi bir oyun veya replay görevlisi; 2020 sezonu için; üstlenmiş / üstlenecek olduğu resmi sorumluluklardan izin almayı gönüllü olarak seçme hakkına sahiptir.   
  • İzin alan herhangi bir oyun görevlisi 30.000 dolar ödeme alacaktır.   
  • İzin almayı seçen herhangi bir görevlinin işi garanti altında ve korumalıdır. 2021 sezonu için işinin başına dönebilir.   
  • Sezon boyunca aktif olan bir oyun görevlisinin test sonucu pozitif çıkarsa; test ve hastalık; lig tarafından gerçekleştirilen bir etkinlikte meydana gelen bir yaralanma olarak değerlendirilecek ve yetkili; yaralanma ücreti, tıbbi masraflar ve diğer uygulanabilir yardımları alma hakkına sahip olacaktır.   
  • Eğer ki bir memurun testi pozitif çıkarsa veya memur hastalık belirtisi gösterirse; tıbbi masraflar, konaklama ve seyahat masrafları NFL tarafından karşılanacaktır.   
Tags:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir