NFLRA Yeni Sezon Protokolleri

Ulusal Futbol Ligi Hakemler Derneği (NFLRA) bugün yaptığı açıklamada; 2020 sezonu için hazırlanan güvenlik önlemlerini duyurdu. 

NFLRA Yardımcı Yöneticisi olan Scott Green, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti; 

“Üyelerimizin güvenliği ve sağlığından çok daha önemli olan hiçbir şey yok. Yetkililerimizi için hiç şüphesiz, bazı riskler olacak olsa da; lig ile ortak bir şekilde; bu benzeri görülmemiş sezon için koruma sağlayan bir planı tamamladığımız için mutluyuz.”  

 Bunun yanı sıra yapılan açıklama ile birlikte; ligdeki yetkililerin 2020 sezonunda çekilme kararlarını bildirebilecekleri son günün ise 13 Ağustos perşembe olduğu dile getirildi.  

NFLRA – 2020 Sezonu İçin Alınan Güvenlik Önlemleri 

NFLRA Yeni Sezon Protokolleri
  • Covid-19 ile ilgili endişesi olan herhangi bir oyun veya replay görevlisi; 2020 sezonu için; üstlenmiş / üstlenecek olduğu resmi sorumluluklardan izin almayı gönüllü olarak seçme hakkına sahiptir.  
  • İzin alan herhangi bir oyun görevlisi 30.000 dolar ödeme alacaktır.  
  • İzin almayı seçen herhangi bir görevlinin işi garanti altında ve korumalıdır. 2021 sezonu için işinin başına dönebilir.  
  • Sezon boyunca aktif olan bir oyun görevlisinin test sonucu pozitif çıkarsa; test ve hastalık; lig tarafından gerçekleştirilen bir etkinlikte meydana gelen bir yaralanma olarak değerlendirilecek ve yetkili; yaralanma ücreti, tıbbi masraflar ve diğer uygulanabilir yardımları alma hakkına sahip olacaktır.  
  • Eğer ki bir memurun testi pozitif çıkarsa veya memur hastalık belirtisi gösterirse; tıbbi masraflar, konaklama ve seyahat masrafları NFL tarafından karşılanacaktır.  
Önceki makaleReuben Foster, PUP Listesinden Çıkartıldı
Sonraki makaleOrange Crush’ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here