NFLRA Yeni Sezon Protokolleri

Ulusal Futbol Ligi Hakemler Derneği (NFLRA) bugün yaptığı açıklamada; 2020 sezonu için hazırlanan güvenlik önlemlerini duyurdu. 

NFLRA Yardımcı Yöneticisi olan Scott Green, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti; 

“Üyelerimizin güvenliği ve sağlığından çok daha önemli olan hiçbir şey yok. Yetkililerimizi için hiç şüphesiz, bazı riskler olacak olsa da; lig ile ortak bir şekilde; bu benzeri görülmemiş sezon için koruma sağlayan bir planı tamamladığımız için mutluyuz.”  

 Bunun yanı sıra yapılan açıklama ile birlikte; ligdeki yetkililerin 2020 sezonunda çekilme kararlarını bildirebilecekleri son günün ise 13 Ağustos perşembe olduğu dile getirildi.  

NFLRA – 2020 Sezonu İçin Alınan Güvenlik Önlemleri 

NFLRA Yeni Sezon Protokolleri
  • Covid-19 ile ilgili endişesi olan herhangi bir oyun veya replay görevlisi; 2020 sezonu için; üstlenmiş / üstlenecek olduğu resmi sorumluluklardan izin almayı gönüllü olarak seçme hakkına sahiptir.  
  • İzin alan herhangi bir oyun görevlisi 30.000 dolar ödeme alacaktır.  
  • İzin almayı seçen herhangi bir görevlinin işi garanti altında ve korumalıdır. 2021 sezonu için işinin başına dönebilir.  
  • Sezon boyunca aktif olan bir oyun görevlisinin test sonucu pozitif çıkarsa; test ve hastalık; lig tarafından gerçekleştirilen bir etkinlikte meydana gelen bir yaralanma olarak değerlendirilecek ve yetkili; yaralanma ücreti, tıbbi masraflar ve diğer uygulanabilir yardımları alma hakkına sahip olacaktır.  
  • Eğer ki bir memurun testi pozitif çıkarsa veya memur hastalık belirtisi gösterirse; tıbbi masraflar, konaklama ve seyahat masrafları NFL tarafından karşılanacaktır.  
Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir