NFL, 2020 Sezonu Öncesi Yeni Bir Sorunla Karşı Karşıya

NFL, covid-19 pandemik salgını nedeniyle yeni sezona katılmamayı tercih eden oyuncular için bir çare arıyor. 

Bugün NFL Network tarafından yapılan bir açıklama doğrultusunda Ulusal Futbol Ligi (NFL) ve Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA)’nın, yeni sezona katılmayacak oyuncular hakkında bir fikir tartışması gerçekleştirdiği açıklandı.  

NFL Network’ten Tom Pelissero bu konuyu şu sözlerle ifade etti;  

“Benim anladığıma göre olay; hem sendika hem de lig, yeni sezon öncesinde covid-19 endişesi olan ve yeni sezona katılmaktan vazgeçme ihtimali olan bu oyuncuların endişelerini devre dışı bırakmak istemeleri.”  

“Yapılan açıklamalara göre takımların genel müdürlerine bu hafta içerisinde; 2020 sezonuna katılmayacak olan oyuncuların, takım üyeliklerinden vazgeçmesi için bir tarih belirlenecek.”  

NFLPA: Oyuncular Covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli | Korumalı Futbol Türkiye

Bununla beraber NFLPA ise Ulusal Futbol Ligi için yaptığı bir açıklamada, lig dahilinde %35 maaş kesintisi önerisini dile getirdi.  

NFLPA yaptığı açıklamada covid-19 pandemik salgını nedeniyle lig bünyesindeki gelirlerin etkilendiğini ve maaş kesintisinin tablodaki bir seçenek olduğunu ifade etti.  

Bu açıklama doğrultusunda ise futbol oyuncularından tepkiler gecikmedi. 

Öyle ki Philadelphia Eagles Quarterback oyuncusu Darius Slay, Kansas City  Chiefs’in star Quarterback oyuncusu Patrick Mahomes, New Orleans Saints  All-Pro Wide Receiver oyuncusu Michael Thomas ve Tennessee Titans  Offensive Lineman oyuncusu Taylor Lewan’da bu açıklamaya karşı olan tepkilerini Twitter üzerinden açıkça ortaya koydu.  

https://twitter.com/Cantguardmike/status/1280646572339007489

Philadelphia Eagles Quarterback oyuncusu Darius Slay, konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise şu sözleri sarf etti. 

“Bu beni rahatsız ediyor! Yani benim ve ailemin hayatını riske atıp faturalarınızı ödemem için oyun oynamamı istiyorsunuz, Hayır Efendim.” 

Oyuncular tarafından verilen en ağır tepkilerden birini ise Tennessee Titans’ın Offensive Lineman oyuncusu Taylor Lewan ortaya koydu. 

LewanTwitter üzerinden yaptığı açıklamalarda; “Eğer böyle bir şey olursa tamamen yeni bir oyuncular sendikasına ihtiyacımız var.” Sözlerini sarf etti.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir