NFLPA, Preseason'a Sıcak Bakmıyor | Korumalı Futbol Türkiye

NFLPA, preseason’un oynanmaması gerektiğini düşünüyor. 

Geçtiğimiz haftalarda preseason’un 4 değil 2 dönemden oluşması gerektiğini öne süren NFLPA, bugün yeni bir talepte bulundu.  

Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA) bugün yaptığı bir açıklamada yeni sezon öncesinde oynanması beklenen preseason’un oynanmasına sıcak bakmadığını dile getirdi.  

Oyuncular Sendikası bu düşünceleri doğrultusunda ise preseason dönemi için aşamalı bir protokol planı hazırladığını açıkladı.  

4 aşamadan oluşan protokolde ilk aşama oyuncuların kampta bulundukları 3 günlük süreci kapsıyor, sonraki süreçte oyuncuların bedenlerini futbol faaliyetlerine hazırlamak için ortaya konacak olan kondisyon ve güç antrenmanlarından oluşan 21 günlük program ise bu protokolün ikinci aşaması oluyor. 

Üçüncü aşama ise oyuncuların 14 günlük antrenman süreci öncesinde, performanslarının 10 gün boyunca temassız bir şekilde denetlenmesini kapsıyor. Üçüncü aşamadan sonraki süreç ise sezon öncesinde 14 gün sürecek olan 4. aşama oluyor.  

8 uygulamadan oluşması beklenen bu sürecin potansiyel olarak 10 uygulama ile de sonlandırılabileceği öne sürülüyor. 

Supplemental Draft 2020 İptal Edildi | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

Ancak görünen o ki Oyuncular Sendikası tarafından dile getirilen taleplere NFL ise o kadar da sıcak bakmıyor.  

Öyle ki oyuncular sendikası, covid-19 pandemisinden dolayı bazı faaliyetlerin askıya alınmasını ve ertelenmesini öne sürerken NFL; sezon ve sezon öncesi dönemde gereken tedbirlerin alınacağı yönünde açıklamalar gerçekleştiriyor.  

Ancak NFL ve NFLPA tarafından ortaya konan açıklamalar her ne kadar oyuncuların ve taraftarların sağlıklarının korunması çerçevesinde önemli tedbirlerden oluşsa da; dünya genelinde gelinen son durum, herkesin bu tarz faaliyetler doğrultusunda tereddüt etmesine sebebiyet veriyor. 

Önceki makaleWashington Redskins ‘den FedEx’in Talebine Cevap
Sonraki makaleNFL – Güncellenen Yeni Sezon Protokolleri
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here