Myles Garrett: Hedefim, “Kazanmak”

Myles Garrett ‘ın hedefi açık ve net; “Kazanmak”! 

Cleveland Browns’un Defensive End oyuncusu Myles Garrett, bugün takım aracılığıyla yaptığı açıklamada kariyerinden ve gelecekteki hedeflerinden bahsetti. 

“Kazanmak! Playofflara gitmek istiyorum. Çok fazla hedefin var, herkes All-Pro olmak istiyor. Herkes pozisyonunda en iyi olmak istiyor. Herkes yılın DE oyuncusu olmak ister veya sahada elde ettiği başarılar ile tanınmak ister ancak nihai başarı takım başarısıdır.”

“Ne kadar iyi yaparsam yapayım, eğer biz iyi değilsek, kimse benim sezonumu ya da bizden herhangi birinin önceden ne yaptığını hatırlamayacak. Nihayetinde  savunma olarak yıldız bir yıl geçirmek, Playoff’ları almak ve koşmak istiyorum. Yapmak istediğim şey bu” 

Kendisi ve yapmak istediklerinden bahseden Garrett, aynı zamanda Baker Mayfield hakkındaki düşüncelerini ise şu şekilde tanımlayarak sözlerini sonlandırdı;  

“Topun her iki tarafını da başarıya götürmek isteyen Teksaslı iki genç çocuk. (Garrett & Mayfield) Kendi tarafında iyi şeyler yapmak istiyor. Ben de aynısını yapmak istiyorum. Aynı gemideyiz, rekabetçiyiz. Biz, olabileceğimizin en iyisi olmak istiyoruz ve geçtiğimiz yılın öyle olmadığını biliyoruz. Birbirimizin içinde var, her gün birbirimize meydan okuyacağız. Onunla konuşacağım. 

Myles Garrett – Kariyer ve İstatistikler  

Browns DC Joe Woods'tan Myles Garrett Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Erik Drost /CC-BY

2017 NFL Draft’ın 1. round ve 1. sırasından Cleveland Browns tarafından seçilmiş olan Garrett, 19 Mayıs 2017 tarihinde Cleveland Browns ile; 4 yıl süreli, 30, 31 milyon dolar değerinde, +20,25 milyon dolar imzalama bonusu içeren ve %100 garantili bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Toplamda 3 sezon boyunca Cleveland Browns adına sahaya çıkan Garrett, bu 3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 4 Passes Defended 
  • 6 Fumbles Forced  
  • 1 Fumbles Recovered 
  • 74 Solo Tackles 
  • 30 Assist Tackles 
  • 32 Tackles For Loss 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;  

  • 2017 NFL All-Rookie Team 
  • 2019 NFL Top 100 (#49)  

Ödüllerini de elde etti ve toplamda 37 maçta yer aldı. 

3 Sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 37 maçta yer almış olan Myles Garrett; bu 37 maçın 35’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir