Minnesota Vikings, Floyd Ailesini Ağırlayacak

George Floyd‘un ailesi, Minnesota Vikings ’in sezon açılış maçına  katılacak. 

Minnesota Vikings, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; ırkçı bir şekilde vahşice öldürülen George Floyd’un ailesini 13 Eylül gününde U.S Bank Stadyumu’nda gerçekleştirecekleri Green Bay Packers  karşılaşmasında ağırlayacaklarını duyurdu.  

Ayrıca Vikings, yapmış olduğu açıklamada yeni sezonun ilk maçında yapacakları ve sosyal adaletsizlik karşısında tutumlarını belirten faaliyetler hakkında da konuştu. 

Vikings yapmış olduğu açıklamada, yeni sezonun ilk maçında; ön yüzünde “Be the Change – Değişim Ol” yazısı ve arka yüzünde ise ırkçılık dolayısıyla ya da polis vahşeti sebebiyle öldürülen 200 kişinin isimlerinin bulunduğu özel tişörtleri giyeceklerini bildirdi.

Ayırca yapılan açıklamada oyuncuların; ön yüzünde “injustice against one of us is injustice against all of us – birimize karşı yapılan haksızlık hepimize karşı haksızlıktır.” yazan, arka yüzünde ise, “End Racism – Irkçılığı sonlandır” yazan ve NFLPA tarafından çıkartılan formaları giyme seçeneğine sahip olduklarını ifade edildi. 

Takımla İlgili Daha Fazla Haber 

Minnesota Vikings – Sosyal Adalet Bildirisi 

Minnesota Vikings - Sosyal Adalet Bildirisi | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By Frankie Fouganthin / CC-BY-SA

 
Cincinnati Bengals’in geçtiğimiz saatlerde oyuncuları ve tüm takım personeli ile dile getirdiği ırksal adaletsizlik karşıtlığı açıklamasından hemen sonra Minnesota Vikings ‘de ırksal adaletsizlik karşısında olan tavrını ortaya koydu.   

Minnesota Vikings takımının ortak sahipleri Mark ve Zygi Wilf ve takımın oyunculardan Anthony HarrisKyle Rudolph ve Ameer Abdullah tarafından yapılan ırksal adaletsizlik karşıtlığı açıklamasında duygu ve düşünceler, şu sözler ile kamuoyuna aktarıldı;   

“Bu yıl başlayan birçok trajedinin merkez üssü olan Minneapolis şehrinde; George Floyd’un boynunda 8 dakika boyunca diz çöken polis memuru Derek Chauvin ve diğer memurların uygun şekilde yargılanmasını istiyoruz. Tüm istediğimiz bu.”  

“Bir sosyal adalet koalisyonu, bir grup, bir ekip ve bir organizasyon olarak; düşük gelirli bölgelerdeki ekonomik ilerleme eksikliğinin uzun vadeli etkilerine yardımcı olacak sürdürebilir programlar oluşturmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir