Minnesota Vikings, Taraftar Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo by chaddavis.photography /CC-BY-SA 2.0

Minnesota Vikings ‘de, yeni sezonda taraftarları ağırlamamaya karar verdi. 

Minnesota Vikings yönetimi, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği risklerden dolayı; 2020 sezonunun ilk 2 ev maçında U.S Bank Stadyumu’nda taraftarları kabul etmeyeceklerini duyurdu.  

Takım yönetimi tarafından alınan karar, tekrardan takım yönetimi tarafından kamuoyuna şu sözler ile dile getirildi;  

“Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Vikings ev maçlarında sınırlı sayıda taraftarı güvenli ve sorumlu bir şekilde ağırlamanın en iyi yolunu belirlemek için U.S. Bank Stadyumu partnerleri, NFL, Minnesota Eyaleti ev Minneapolis şehri ile iş birliği yaptık. Taraftarların, oyuncuların, personelin ve daha geniş bir topluluğun sağlığını ve güvenliğini korumak için taraftar erişimini sağlama fırsatını; halk sağlığı ve tıbbi rehberliğe uyma sorumluluğu ile dengelemeye çalıştık. Sonuç olarak, halk sağlığı bizim önceliğimizdir.” 

Minnesota Vikings, İlk 2 Ev Maçında Taraftar Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Quintin3265 /CC-BY-SA

“Konuşmalarımıza ve 250 kişilik bir kapalı salon kapasitesini belirleyen mevcut Minnesota Sağlık Bakanlığı yönergelerine dayanarak, şu an için taraftarları US Bank Stadyumu‘na geri getirmenin doğru zaman olmadığını belirledik.  Vikings’in; 13 Eylül Pazar ve 27 Eylül Pazar günleri gerçekleştirilecek olan iç saha maçları halka kapalı olacak. Bu sezonun ilerleyen günlerinde taraftarları güvenli bir şekilde geri getirme umuduyla görevliler ile planlarımız üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.”  

Baltimore Ravens‘ın geçtiğimiz günlerde yeni sezonda taraftarları kabul etmeyeceğini açıklamasından sonra Minnesota Vikings, yapmış olduğu açıklama ile iç sahasına taraftar kabul etmeyecek olan 11. NFL takımı oldu.

Yeni Sezonda Süreli / Süresiz Olarak Taraftarları Kabul Etmeyecek Olan Takımlar 

 • Washington Football Team     
 • New Orleans Saints     
 • Houston Texans     
 • Chicago Bears     
 • Tenessee Titans     
 • New England Patriots     
 • Seattle Seahawks     
 • Denver Broncos    
 • Detroit Lions  
 • Baltimore Ravens 
 • Minnesota Vikings 
Önceki makaleCardinals, Budda Baker ile Sözleşmeyi Uzattı
Sonraki makaleKemah Siverand Yaptıkları İçin Özür Diledi
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here