Vikings, George Floyd’un Cenazesine Katıldı

Minnesota Vikings, George Floyd’un cenaze törenine katılmak amacıyla ekip toplantılarını iptal etmişti. 

Minnesota Vikings kadrosundan bir dizi oyuncu, bugün gerçekleşen George Floyd’un cenaze törenine katıldı.  

Geçtiğimiz hafta ırkçı bir polis tarafından haksız yere öldürülen George Floyd, bugün gerçekleştirilen anma töreni ile beraber toprağa verilerek ebediyete uğurlandı.  

Minnesota Vikings oyuncuları arasından; Alexander Mattison, Adam Thielen, Kyle Rudolph, Mike Hughes, Garrett Bradbury, Aviante Collins, Dakota Dozier, Tajaé Sharpe, Tyler Conklin, Chad Beebe, Cameron Smith ve Jake Browning, bugün George Floyd için gerçekleşen cenaze töreninde yer aldı. 

Cenazeye katılan kişiler arasında; TI, Ludacris, Tyrese Gibson, Kevin Hart, Tiffany Haddish ve Marsai Martin gibi ünlü isimler de vardı. 

Alexander Mattison: “Şimdi Değişim Zamanı”

Al Sharpton hissettiği duyguları; “George Floyd’un hikayesi siyahilerin hikayesi oldu.” sözleri ile açıklarken; 

Alexander Mattison ise duygularını şu sözler ile dile getirdi;  

“Bir gurup olarak topluca anladığımız, özellikle soyunma odamızın dinamiğine sahip olduğumuzu göstermek istediğimiz bir şeydi. Biz bir ekibiz.” 

“Bu kesinlikle güçlü bir atmosferdi. Hayatımda hissettiğim hiçbir şey o odadaki kadar güçlü bir şey değildi. Ailesi onun ne kadar büyük bir adam olduğuna tanıklık edebildi, hayatının elinden alındığını görmek oldukça üzücü.”  

“Şimdi değişim zamanı, bunun hakkında konuşmaya devam edeceğiz ve başta bir ekip daha sonra ise bu topluluktaki insanlar olarak bu değişikliği yapmanın yollarını bulacağız.” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir