Russell Wilson Irkçılık Hakkında Konuştu

Russell Wilson, bugün yaptığı bir röportajda futbol hakkında konuşmayı reddederek ırkçılık hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdi. 

Russell Willson

Black Lives Matter fikrini düşündüğümüzde, onlar gerçekten önemli (Siyahiler). Gerçek olan şu ki siyahi biri olarak söylüyorum; insanlar sokakta öldürülüyor, özellikle siyahiler. Üvey oğlumu düşünüyorum, kızımı ve eşimin hamile olduğu yeni doğacak olan erkek çocuğum hakkında düşünüyorum. Bu şeylerin yüzlerimizin dibinde gerçekleşmesini izlemek sarsıcı.”  

Russell Wilson Irkçılık Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Russell Wilson, Seattle Seahawks

George Floyd’un ırkçı bir polis memuru tarafından öldürülmesi üzerine yılların birikmiş acılarını içeren ve ırkçılığa karşı olan protestoların yanında; Russell Wilson ırkçılığa maruz kaldığı anlardaki deneyimlerini paylaştı.  

“Super Bowl’u kazanmamızdan bir süre sonra kahvaltı için sıradayken yaşlı ve beyaz bir adam bana; “Bu senin için değil” dedi.  

Ben de dedim ki; “Ha? Affedersiniz?” ilk başta şaka yaptığını sanıyordum. Bu benim için ağır bir andı. Bu gerçekten kalbimi acıttı.”  

Ben de daha sonra; “Affedersiniz efendim, ancak benimle böyle konuştuğunuz için sizi takdir etmiyorum.” Dedim.”  

Siyah olmak, Amerika’da gerçek bir şey. Bu, tarih ve acı anlamında gerçek bir şey.” 

Ayrıca Willson, bu açıklamalarının yanı sıra gerçek bir ilerleme kaydedilebilmesi için; başta polis departmanları ve hükümetler olurken toplum genelindeki değişiklikleri ele aldı. 

“Her polis memuru kötü değil, ama gerçek şu ki bir süreç olması gerekiyor. Sadece işe alım değil, işe alındıklarından itibaren tüm süreç boyunca onları kontrol eden bir şey olmalı, bence orada değiştirilmesi gereken çok şey var.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir