Dak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak

Dak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak | Korumalı Futbol Türkiye
“George Floyd” by Chad Davis is licensed under CC BY-SA 2.0. (Cropped)

Dallas Cowboys’un Quarterback oyuncusu Dak Prescott, George Floyd’un öldürülmesi üzerine yapılan protestolara değişik bir şekilde katılıyor.  

Prescott, Resmi Instagram Hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla beraber; ırkçılığa karşı olan savaşa destek kapsamında 1 milyon dolar bağışlayacağını taahhüt etti.  

Prescott; “Polis eğitimimizi geliştirmek ve eğitim yoluyla sistematik ırkçılığı le almak için harekete geçmeyi ve 1.000.000 $ taahhüt etmeyi planlıyorum.” Sözlerini kullanarak ırkçılık savaşında yerini aldı. 

Maddi yöndeki desteğinin yanı sıra Dak Prescott, “Black Lives Matter” hareketine teşvik etmeye ve değişim taahhüdünü desteklemeye yardımcı olmak için barışçıl protestolara olan inancını da dile getirdi.  

“Bir siyahi Amerikan olarak huzursuz ve bıkkınım. Olabildiğince iyimserim, hayatın her koşulunda olumlu olanı anlamaya ve bulmaya çalışıyorum.” 

“Annem bana bir sebepten dolayı yaşamak için “inanç” kelimesini bıraktı. Her bireyin iyiliğine ve bir bütün olarak bu ülkeye inanıyorum!” 

Dak Prescott: “Daha Büyük Bir Amaç Bul!”

Aynı zamanda Prescott, ülke genelinde protesto adı altında gerçekleştirilen yağmalara ve nefret içerikli hareketlere de cevap verdi. 

“Yağmalama ya da şiddetin cevap olduğuna inanmıyorum. Coronavirüs salgını başladığından beri ülkemizle birlikte kişisel olarak mücadele ettim. Kaygı; futbol olmadan bir amaç bulmayı anladığım ve savaşmam gereken bir şey oldu. Salgını düzelten bir şeyin parçası olmak, yardım etmek ve değişiklik yapmak istedim. Ancak bu süreçte bir idolü kaybettim; erkek kardeşimi. O ve ben aynı misyonu paylaşıyorduk; “Daha büyük bir amaç bul!” 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir