Jason Wright, Washington FT’nin İlk “Siyahi” Başkanı Oldu

Jason Wright, Washington Football Team’in “ilk siyahi başkanı” oldu.  

Washington Football Team, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; daha önce sırasıyla; San Fransisco 49ers, Atlanta Falcons, Cleveland Browns ve Arizona Cardinals takımlarının kadrosunda bulunmuş eski Amerikan Futbolu oyuncusu Jason Wright’ın, Washington Football Team’in “ilk siyahi başkanı” olduğunu duyurdu.  

Takımın sahibi Dan Snyder, Jason Wright’ın takımın yeni başkan olması üzerine olay ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözler ile aktardı; 

Tarihimizdeki bu önemli zaman için bir özelleştirilmiş bir lider tasarlayabilseydim, bu Jason olurdu. Eski bir oyuncu olarak elde etmiş olduğu deneyim; iş zekasıyla birleştiğinde, ona ligde rakipsiz bir bakış açısı sağlıyor. Saha içerisinde ve saha dışında şampiyon kalibre takım olana kadar dinlenmeyeceğiz.  Jason, işletmelerin kültürel, operasyonel ve finansal açıdan dönüşümüne yardımcı olma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Organizasyonumuz ve lig için yeni standartlar belirleyecektir. Washington Football için yeni bir çağ başlarken;  Jason Wright ve koç Ron Rivera’dan daha iyi bir ikili olamazdı.”  

Washington Redskins 'den FedEx'in Talebine Cevap | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Keith Allison / CC- BY- SA

Takımın yeni başkanı Jason Wright ise, kariyerindeki bu gelişmenin karşısında kendi durumunu ve hissettiklerini şu sözler ile ifade etti;  

“Futboldan işletme okulu McKinsey’e kadar, her zaman heyecan verici yeni şeyler inşa etmekten ve başkalarının üstesinden gelmek istemeyecekleri zorlukların üstesinden gelmekten her zaman keyif aldım. Bu ekip şu anda benim için ideal bir fırsat. NFL için yeni standartlar belirlemek istiyoruz. Dan Snyder’ın bu organizasyon için vizyonuna inanıyor, oyuncular için bir şampiyon ve futbolun en büyük beyinlerinden biri olan Koç Rivera ile ortak olmayı dört gözle bekliyorum. Washington Football Team’in geleceğini birlikte tanımlayacağız.” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir