Greg Olsen: “Hala Kanıtlayacak Şeylerim Var”

2007’den bu yana NFL’de boy gösteren başarılı oyuncu Greg Olsen, Seattle Seahawks’taki ilk sezonunda hala kanıtlaması gereken şeyler olduğunu düşünüyor.  

18 Şubat 2020 tarihinde Seattle Seahawks ile 1 yıl süreli ve 7 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzalayan Tight End oyuncusu Greg Olsen, bugün; Seattle Seahawks’ın resmî web sitesinden Logan Reardon aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada kariyerinin geleceği hakkında konuştu.  

“En Zor Şey, Kazanmaya Devam Etmek” 

Greg Olsen: "Hala Kanıtlayacak Şeylerim Var" | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Jeffrey Beall/ CC-BY

Olsen, yaptığı açıklamada ifade ettiği “hala kanıtlayacağım şeyler olduğunu düşünüyorum.” sözleriyle dikkat çekti;  

Hala oyunumun kaldığını hissediyorum. Hem kendime hem de bir oyuncu olarak mirasımla kendimi pekiştirmek için yapmam gereken bazı işler olduğunu düşündüm. Geçen seneden önceki son iki yılda kendi yolumdan hoşlanmadım. 2017 ve 2018; incinmek, sinirlenmek ve kendim gibi hissetmemekle geçti. Bu, kariyerimin böyle biteceğini düşünmek için yutulması gereken acı bir haptı.”  

“Ancak burada çıkıp oynama fırsatı geldiğine; kazanan bir franchise, kanıtlanmış bir baş antrenör ve kanıtlanmış bir oyun kurucu ile oraya çıkmak gerçekten eşsiz bir fırsat ve gerçekten eşsiz bir durumdu.” 

Bence, hiçbir şeyi hafife almıyorsun. Sadece çıkıp geçmişte kazandığın için ortaya çıkmayı düşünmüyorsun. Kazanmak hakkındaki en zor şey, kazanmaya devam etmek. Ve bence insanların içgüdüsü şunu söylüyor; “Evet, bunu önceden de yaptım. Anladım, sadece yaptığımız şeyi yapmaya devam edelim. Bence bu düzeyde ve üniversite düzeyinde gördüğünüz iyi kuruluşlar; “geliştirmek için ne yapabiliriz?” konusunda hiç bitmeyen bir anlayışa sahipler.”  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir