Detroit Lions Sahibi Martha Ford İstifa Etti

Detroit Lions takımının sahibi Martha Ford istifa ettiğini açıkladı.  

1963 yılında William Clay Ford Sr.’ın Detroit Lions’u satın almasıyla beraber neredeyse 80 yıllık bir süreç boyunca Ford ailesiyle manevi bir bağ içerisine giren Detroit Lions; Nesiller boyunca Ford ailesinin liderliğinde oldu.  

Takımın eski sahibi Ford ailesinden William Clay Ford Sr.’ın 2014 yılındaki vefatından sonra takımın başına geçen Martha Ford, istifa ettiğini ve yerine kızı  Sheila Ford Hamp’ın geçeceğini bildirdi. 

Martha Firestone Ford, yaptığı açıklamada; 

“Ailemizin, Detroit Lions ve Ulusal Futbol Ligi ile ilişkilendirilmesi büyük bir onurdu. Eşim ve ben neredeyse 6 yıl önce ele aldığımız bu aile geleneğine artık Sheila’nın  yol göstereceğini bildiriyor ve memnun olduğumuzu dile getiriyoruz. Sheila’nın  üstün liderlik sağlayacağı ve rekabette mükemmelliğiyle beraber topluma olan bağlılığı oldukça açıktır.” Sözlerini ifade etti. 

Martha Ford’un kızı Sheila Ford Hamp ise, konu ile ilgili şu sözleri dile getidi.  

“Annem altı yıl önce Detroit Lions’un liderliğini üstlendiğinden bu yana hepimize ilham verdi. Annem; ailemize, takımımıza ve topluluğumuza, yorulmak bilmeyen bir lider oldu. Onun aldığı akıllıca kararlar bana takımı daha da ileri götürmek için sağlam bir temel verdi. Ailemiz ve takım adına yaptığı sayısız şeyden dolayı ona teşekkür etmek istiyorum. Detroit Lions’u saha içinde ve saha dışında mükemmelliğe götürmeyi dört gözle bekliyorum.” 

 NFL komisyon üyesi Roger Goodell’da Martha Ford’un istifası hakkında konuştu; 

Martha  Firestone  Ford, son 6 sezonda Detroit Lions’u beceri ve zarafetle yönetti. Ford ailesinin bu tarihi serinin sahibi olmasından ve nesiller boyunca Detroit Lions’u yönetmeye devam etmesinden memnunuz. Sheila Hamp ve kulübün diğer yönetim ekibi ile beraber çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”  

Detroit LionsMartha Ford’un istifasını Twitter üzerinden paylaşarak ona olan minnettarlıklarını dile getirdi. 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir