Detroit Lions 'da Taraftarlara Kapılarını Kapattı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Mrmiscellanious /CC-BY

Geçtiğimiz saatlerde Denver Broncos’un; Empower Field’da 2020 sezonunun ilk iç saha maçı sıfatıyla yapacak oldukları Tennessee Titans (14 Eylül 2020 – Yeni Sezon 1. Hafta) karşılaşmasında taraftarlı ağırlamayacaklarını duyurmasıyla beraber bir haber de Detroit Lions ‘tan geldi.  

Detroit Lions, kısa süre önce yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; yeni sezonda Ford Field’da taraftar kabul etmeyeceklerini duyurdu. 

Takım başkanı Rod Wood, aldıkları kararla ilgili yaptığı açıklamada şu sözler ile ifade etti;  

“Ford Field’da, yeni düzenlenen oyun günü protokollerini uygulamak iiçin önemli ölçüde zaman ve kaynak harcadık. Taraftarlarımızı eyalet yönergeleri onaylandıktan sonra Lions maçlarında ağırlamaya hazırız.” 

“Oyuncularımızın, koçlarımızın ve personelimizin sağlık ve güvenliği- Covid-19 pandemisinin gerekliliklerini antrenman kampında karşılamak için NFL ve NFLPA’dan onay alan ilk takımlardan biri olmanın da gösterdiği gibi – 2020 sezon planlamasının tüm yönleri için odak noktası olmuştur. Stadyumumuzda taraftarlar için güvenli ve keyifli bir deneyim sağlayabileceğimize son derece güveniyoruz. 2020 sezonunda geri kalan 6 adet iç saha maçında, taraftarları ağırlama fırsatı bulacağımızı umuyoruz.” 

Almış olduğu kararla birlikte Detroit Lions; yeni sezonda süreli / süresiz olarak taraftar kabul etmeyeceğini açıklayan 9. NFL takımı oldu.  

Detroit Lions 'da Taraftarlara Kapılarını Kapattı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Mrmiscellanious /CC-BY

Yeni Sezonda Süreli / Süresiz Olarak Taraftarları Kabul Etmeyecek Olan Takımlar   

  • Washington Football Team  
  • New Orleans Saints  
  • Houston Texans  
  • Chicago Bears  
  • Tenessee Titans  
  • New England Patriots  
  • Seattle Seahawks  
  • Denver Broncos 
  • Detroit Lions 
Önceki makaleDenver Broncos, Taraftarlara Kapılarını Kapattı
Sonraki makaleKyle Fuller 2 Maç Ceza Aldı
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here