CFL 2021’de Sahaya Çıkıyor

Preseason June 13 vs OTT” by Winnipeg Blue Bombers is licensed under CC-BY 2.0 Generic License

Kanada Futbol Ligi (CFL) Yeni Sezonda Sahada Olacaklarını Duyurdu!

CFL‘den beklenen güzel haber geldi, ligin Komisyon Üyesi Randy Ambrosie, geçtiğimiz saatlerde yapmış oldukları bir açıklama çerçevesinde yeni sezona dair oyun planlamalarını duyurdu.

Lig tarafından yapılan resmi açıklamada ligin; covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler çerçevesinde iptal ettiği 2020 sezonundan sonra 2021 sezonunda tekrardan sahada olacağını duyurması, ligin sporcularına, takımlarına, taraftarlarına ve tüm futbol severlere motivasyon kaynağı oldu.

DanielFollow Labour Day Classic – Eskimos @ Stampeders (12)” by Daniel is licensed under CC-BY 2.0 Generic License

“2021’de CFL futbolu oynayacağız.

Normal sezonumuza başlamak için gözden geçirdiğimiz hedef tarihimiz 5 ağustos. Oyuncularımız, taraftarlarımız ve ortaklarımız adına 14 maçlık bir sezonu kolaylaştırmak için Grey Cup’u 12 Aralık tarihinde Ontario, Hamilton’da yapmak üzere yeniden planlıyoruz.”

“Planlarımız, ülke genelinde covid-19 durumuna tabi olması sebebiyle “hedef tarih” diyorum. Bazı illerdeki sözde ‘üçüncü dalga’, bugün bizi; 10 Haziran’da yapılması planlanan normal sezonumuzun başlangıcını ertelemeye zorluyor.”

“Oyuncularımıza, hayranlarımıza ve ortaklarımız: sabrınız ve oyunumuza olan tutkunuz için teşekkür ederiz. Ön saflardaki tüm çalışanlara, hepimiz için yaptıkları şeylerden dolayı teşekkür ederim. Sizi ilerlememizde haberdar etmeyi ve 5 Ağustos’ta CFL futbolunun bir başka harika sezonunu başlatmayı dört gözle bekliyoruz.”

(Kanada Futbol Ligi Komisyon Üyesi Randy Ambrosie – Lig’in 2021 Sezonu İçin Sahaya Dönüş Planları Üzerine Açıklaması, Kısaltılmıştır.)

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir