CFL, 2020 Sezonunu İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Daniel /CC-BY

Ulusal Futbol Ligi (NFL)’den sonra dünya üzerindeki en büyük Amerikan Futbolu liglerinden biri olan Kanda Futbol Ligi (CFL); bugün yapmış olduğu bir açıklama ile covid-19 pandemik salgının teşkil ettiği risklerden dolayı 2020 sezonunu iptal ettiklerini duyurdu.  

Ligin komisyon üyesi Rand Ambrosie, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada aldıkları kararı; “uzun vadeli süreçte en iyi çıkar” olarak ifade etti. 

“2021’e, ligimizin geleceğine, daha büyük, daha güçlü ve daha küresel bir CFL vizyonumuzun peşinde koşmaya kesinlikle kararlıyız.” 

Komisyon üyesi Ambrosie, ligin geçtiğimiz sezon 15 milyon dolardan fazla zarar ettiğini ifade ederken, yeni sezondaki maddi durumu şu sözler ile özetledi; 

“Devlet finansmanı ve yeni bir CBA olsa bile, sahiplerimiz ve ekiplerimiz; 2020’de oynamak için önemli mali kayıplara katlanmak zorunda kalacaklardı.”  

CFL, 2020 Sezonunu İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Daniel /CC-BY

Ayrıca komisyon üyesi Rand Ambrosie; covid-19 pandemik salgınından dolayı ligle olan bağlantıları zarar görmüş olan CFLPA ile aralarını düzeltmek için adımlar attıklarını; bunun yanı sıra ise Kanada Halk Sağlığı Kurumu ile ortak çalıştıklarını ancak ligin hızla ilerlemesi için kararlılıkla hazırlanabilecek bir zaman çizelgesi sağlanamadığını açıkladı.  

Ambrosie, yeni bir sezon olacak olsaydı bile yapılacak olan maçlarda taraftarların alınmayacağını da belirterek, yeni sezonu iptal etmelerindeki en büyük etkenlerin; Covid-19’un teşkil ettiği riskler ve bu riskler doğrultusunda yeni bir sezonu faaliyete geçirmenin ligin maddi durumuna yansıyacak olan kötü etkisi olduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.  

Önceki makaleHarun Kalyon, Bau Lions’un Güç & Kondisyon Koçu Oldu
Sonraki makaleJason Wright, Washington FT’nin İlk “Siyahi” Başkanı Oldu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here