Ameer Abdullah: NFL, Yol Gösterici Olabilir

Minnesota Vikings’in Running Back oyuncusu Ameer Abdullah, bugün sosyal adaletsizlik ve protestolar hakkında konuştu.  

Protestolar içerisinde NFL’in rolünü ele alan Ameer Abdullah, NFL’in söz konusu değişikliği gerçekleştirmek hakkında yol gösterici güç olabileceğini dile getirdi.  

NFL oldukça büyük bir güce sahip. Her çocuk Kyle RudolphEric Kendricks olmak istiyor ancak hepsinin Ameer Abdullah olmak istediğini söyleyemem. Umarım öyledir. Sadece gençlik üzerindeki etkimizi ve gençlerin sempatinin aksine empatiyi anlamakta ne kadar uysal olduğunu ve Kyle’ın konuştuğu gibi NFL’in bu meşaleyi gerçekten taşıyabileceğini hissediyorum.”  

NFL büyük bir organizasyon ve büyük bir etki unsuru. NFL komisyon üyesi Roger Goodell’ın yapmış olduğu açıklama, oyuncuları dinlemediklerini kabul etmeleri. Bunu kabul etmeleri ilk adım olarak harika, ancak ikinci adım diğer tüm takımları organize etmek.”  

“Sanırım bu hareketi gerçekten daha da ileriye götürebilecek büyük bir sorumluğumuz var.”  

“Yaşadığım yer Atlanta/ Georgia’da birkaç protestoya katıldım. Gördüğüm şey protestolarda geçmişe göre çok daha fazla çeşitlilik olmasıydı. Yani daha önce bu tamamen siyahi insanların bir sorunu olarak görülüyordu. Doğru insanlar artık bunun insani bir sorun olduğunu anlamaya başlıyorlar.”  

“Fiziksel bir gösteri yapmak ve buna karşı farkındalık ortaya koymanın (sosyal adaletsizlik) barışçıl olduğu sürece saygılı bir eylem olduğunu düşünüyorum. Daha önce de bahsettiğim gibi, barışa kavuşmadan önce savaş olmalı. Ancak savaş her zaman mermilerin uçuşması anlamına gelmez, bu bazen sadece sosyal gruplar ve kelimeler arasındaki bir savaş olur. Sonuç olarak bence doğru bir yönde ilerliyoruz.”  

Kendrick Lamar’da Areem Abdullah’ın sözlerini onayladı.  

Ameer ile aynı fikirdeyim, bu konular önemlidir ve artık onlar hakkında konuşmaya başlamalıyız. Bu farkındalık ile ilgili, tarihimizin gerçekte ne olduğunu bilmekle ilgilidir. Umarım şimdi ilkokullarda bununla ilgili daha fazla diyalog görmeye başlarız. Devam etmeli, bu diyaloğu sürdürmeli ve farkındalığı yüksek tutmalıyız.”  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir