Tunç İlkin Emekliye Ayrılıyor

Tunch ilkin thumb.png” by AxsDeny via Wikimedia Commons is licensed under CC BY-SA 3.0.

Pittsburgh Steelers’ın Radyo Analisti Tunç İlkin, ALS’e Karşı Mücadele Etmek İçin Emekliye Ayrılıyor

“NFL’de Oynamış Tek ve İlk Türk” unvanını elinde bulundurmakta olan eski NFL oyuncusu ve Pittsburgh Steelers’ın Radyo Analisti Tunç İlkin, 9 Ekim 2020 tarihinden bu yana mücadele etmekte olduğu hastalığı Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS)’a yönelik olan tedavisine yoğunlaşmak için emekliye ayrılıyor.

“Bu zamanı tedavime ve bu hastalıkla olan savaşıma odaklanarak geçirmek istiyorum. Steelers Başkanı Art Rooney II‘a, Steelers Organizasyonuna ve bu zamandaki devamlı destekleri & duaları için taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. – Tunç İlkin (ALS’le olan tedavi süreci ve savaşına odaklanmak üzere olan açıklaması.)

1980’de Pittsburgh Steelers’la birlikte NFL‘deki profesyonel futbol kariyerine başlayan ve 1993’te emekliye ayrılmadan Green Bay Packers’la yola devam etmesiyle birlikte 1989 – 1994 yılları arasında da NFL Player’s Association (NFLPA)’da Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiş, 1998’de kalben hep bağlı olduğu Pittsburgh Steelers’a Televizyon ve Radyo Analisti olarak dönüş yapmış olan Tunç İlkin, bunlarla birlikte kariyerinde; 2x Pro Bowler & Pittsburgh Steelers All-Time Team ödüllerini de elde etmişti.

Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS)’la olan savaşında kendisine canı gönülden Acil şifalar diliyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir