Tua Tagovailoa Rehabilitasyon Süreci Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights- John David Mercer-USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Kalçasından ameliyat olan Tua Tagovailoa, rehabilitasyon süreci hakkında açıklama yaptı. 

“Tua Tagovailoa ‘nın Gelişimi İnsanüstü”

Rehabilitasyon sürecinin henüz tamamlanmadığı ve daha bu yolda uzun bir süreci olan Tagovailoa ile yakın çalışan bir tıp uzmanı Tagovailoa’nın gelişiminin insanüstü olduğunu söyledi.  

Tua Tagovailoa’nın fizyoterapisti Kevin Wilk Brimingham ‘dan Sun Sentinel, oyuncu hakkında;

“O mucizevi bir şekilde iyi yapıyor. Bu işin mucizevi kısmı ise çok iyi iyileşmiş olması. İkinci kısmı ise gücünü geri almayı çok iyi tamamladı. Genelde bu şekildeki ağır süreçlerde böyle şeylerin gerçekleşmesi oldukça uzun zaman alıyor.” 

Rehabilitasyon sürecini iyi geçirdiği açıklanan Tua Tagovailoa, bu süreci en kısa süre içerisinde tamamlayıp hemen geri dönmeye kendisini inanılmaz derecede adadığını da söyledi.  

Tua Tagovailoa Rehabilitasyon Süreci Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights | C.Cox – Getty Images This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Oyuncu Hakkında Daha Fazlası  

2020 NFL Draft’ında 1. Round 5.sıradan Miami Dolphins tarafından seçilen Tua TagovailoaMiami Dolphins‘in çaylak sözleşmesini kabul ettiğini açıkladı! 
 

NFL Network tarafından yapılan bir açıklamaya göre bugün yapılan açıklamada oyun kurucu pozisyonunda rol alan Tagovailoa, Miami Dolphins ile çaylak sözleşmesi konusunda anlaşmayı kabul etti. 

Anlaşma 4 yıl için 30,28 milyon dolarlık bir değere sahip. Bunun yanı sıra ise beşinci yıl opsiyonu ve 16,9 milyon dolarlık imzalama bonusu içeriyor. Aynı zamanda anlaşmanın tamamen garantili olduğu belirtildi. 

Miami Dolphins’in  T. Tagovailoa ile yapmış olduğu açıklama sonrasında oyuncunun 1 numaralı oyun formasını giyeceği açıklandı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here