Tua Tagovailoa Mezun Olduğu Okula Burs Yardımı Yapıyor | Korumalı Futbol Türkiye

Tua Tagovailoa, mezun olduğu liseye burs yardımında bulunmayı taahhüt ediyor.  

Miami Dolphins’in çaylak oyun kurucusu olan Tua Tagovailoa, salı günü (ABD saatiyle sabah TR saati ile gece) yapmış olduğu açıklama itibariyle; Tagovailoa ailesi adına Hawaii Honolulu’daki Saint Louis Okulu’na burs yardımında bulunacağını açıkladı. 

Açıklama doğrultusunda 300.000 dolarlık bir burs yardımında bulunacak olan Tagovailoa

“Umudum, bu bursların Hawaii öğrencilerine; Saint Louis Okulu’nun bana verdiği aynı fırsatları sağlaması yönündedir. Bu hediye, ailemi ve lisemi onurlandırmak adına bir nimettir.” 

Sözlerini dile getirdi.  

Tua Tagovailoa Rehabilitasyon Süreci Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights- John David Mercer-USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Bu sözlerinin yanı sıra Tagovailoa, önümüzdeki dört yıl içinde Hawaii öğrencilerine verilecek olan bursun da dağıtıldığını dile getirdi; dağıtılan bursların ise büyükbabasının onuruna adlandırılacağını bildirdi.  

Saint Louis Okulu’nun müdürü Glenn Medeiros konu hakkında;  

“Tüm Saint Louis Okulu ailesi adına, inanılmaz derecede cömert bağışları için Tua’ya teşekkür ediyoruz. Tua Tagovailoa, dikkatli ve sadık sloganımızın bir örneğidir. Mahalo Nui Loa, Tua (Topluğumuzu gururlandırıyorsunuz.)”  

Ayrıca bugün Tua Tagovailoa’nın Alabama’dan Güney Florida’ya taşındığı da bildirildi.  

South Florida’dan Sun Sentinel tarafından yapılan haber doğrultusunda Miami Dolphins’in çaylak oyun kurucusu Tagovailoa; Miami Dolphins takım tesisinde tedavi görmeye başladı.  

Kalçasından ameliyat olduktan sonra uzun bir rehabilitasyon sürecine girmiş olan Tua Tagovailoa’nın fizyoterapisti Kevin Wilk, Tagovailoa hakkında

“Mucizevi bir şekilde iyiye gidiyor. İstediğimiz yere göre biraz daha ileride. Onu sürekli biraz yavaşlatmaya çalışıyoruz. Çünkü öyle bir sporcu ki sadece oraya geri dönmek için yalvarıyor ve daha fazlasını yapmak istiyor. Bu yüzden onu tutmak istiyoruz.” Sözlerini dile getirdi.   

Önceki makaleDetroit Lions ‘da, Juneteeth İçin Tatil Kararı Aldı
Sonraki makaleLamar Jackson: “Titans Bizi Şaşırttı”
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here