Tua Tagovailoa Mezun Olduğu Okula Burs Yardımı Yapıyor | Korumalı Futbol Türkiye

Tua Tagovailoa, mezun olduğu liseye burs yardımında bulunmayı taahhüt ediyor.  

Miami Dolphins’in çaylak oyun kurucusu olan Tua Tagovailoa, salı günü (ABD saatiyle sabah TR saati ile gece) yapmış olduğu açıklama itibariyle; Tagovailoa ailesi adına Hawaii Honolulu’daki Saint Louis Okulu’na burs yardımında bulunacağını açıkladı. 

Açıklama doğrultusunda 300.000 dolarlık bir burs yardımında bulunacak olan Tagovailoa

“Umudum, bu bursların Hawaii öğrencilerine; Saint Louis Okulu’nun bana verdiği aynı fırsatları sağlaması yönündedir. Bu hediye, ailemi ve lisemi onurlandırmak adına bir nimettir.” 

Sözlerini dile getirdi.  

Tua Tagovailoa Rehabilitasyon Süreci Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights- John David Mercer-USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Bu sözlerinin yanı sıra Tagovailoa, önümüzdeki dört yıl içinde Hawaii öğrencilerine verilecek olan bursun da dağıtıldığını dile getirdi; dağıtılan bursların ise büyükbabasının onuruna adlandırılacağını bildirdi.  

Saint Louis Okulu’nun müdürü Glenn Medeiros konu hakkında;  

“Tüm Saint Louis Okulu ailesi adına, inanılmaz derecede cömert bağışları için Tua’ya teşekkür ediyoruz. Tua Tagovailoa, dikkatli ve sadık sloganımızın bir örneğidir. Mahalo Nui Loa, Tua (Topluğumuzu gururlandırıyorsunuz.)”  

Ayrıca bugün Tua Tagovailoa’nın Alabama’dan Güney Florida’ya taşındığı da bildirildi.  

South Florida’dan Sun Sentinel tarafından yapılan haber doğrultusunda Miami Dolphins’in çaylak oyun kurucusu Tagovailoa; Miami Dolphins takım tesisinde tedavi görmeye başladı.  

Kalçasından ameliyat olduktan sonra uzun bir rehabilitasyon sürecine girmiş olan Tua Tagovailoa’nın fizyoterapisti Kevin Wilk, Tagovailoa hakkında

“Mucizevi bir şekilde iyiye gidiyor. İstediğimiz yere göre biraz daha ileride. Onu sürekli biraz yavaşlatmaya çalışıyoruz. Çünkü öyle bir sporcu ki sadece oraya geri dönmek için yalvarıyor ve daha fazlasını yapmak istiyor. Bu yüzden onu tutmak istiyoruz.” Sözlerini dile getirdi.   

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here