Shaquil Barrett, Buccaneers ile Franchise Tag İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye

Shaquil Barrett, 2020 sezonunda da Tampa Bay Buccaneers’da kalıyor!  

Tampa Bay Buccaneers’ın #58 numaralı oyuncusu Shaquil Barrett, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla beraber  Tampa Bay Buccaneers tarafından kendisine sunulan franchise tag anlaşmasını kabul ettiğini açıkladı.  

BarrettTampa Bay Buccaneers tarafından kendisine sunulan franchise tag anlaşmasını kabul ettiğini bildirmesinin yanı sıra ESPN’e de şikâyet açtığını dile getirdi. 

Barrett, yaptığı açıklamada ESPN’e açmış olduğu şikâyetin sebebinin kendisini Defensive End  yerine Linebacker olarak etiketlemeleri olduğunu ifade etti. Aynı şekilde Pitsburgh Steelers oyuncusu olan Bud Depree’de geçtiğimiz saatlerde buna benzer bir şikâyet işlemi gerçekleştirmişti. 

Shaquil Barrett, Buccaneers ile Franchise Tag İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By U.S. Secretary of Defense / CC-BY

Peki oyuncuların bu şikayetleri gerçekleştirmelerinin temelinde ne yatıyor ona bir göz atalım.  

Franchise Tag anlaşmasını kabul eden oyunculara, onlarla aynı pozisyonda oynayan ve en yüksek ücreti alan 5 oyuncunun ortalaması alınarak bir ödeme yapılır.  

NFL’deki oyuncuların kazançlarını ve diğer verilerini toplayarak istatistiksel bir biçimde ortaya koyan Over The Cap ise; bu sene franchise tag imzalayan Defensive End oyuncularının 17,8 milyon dolarlık bir gelir elde etmesini ve buna karşılık; franchise tag imzalayan Linebacker  oyuncularının ise 15,8 milyon dolar kazanç sağlamasını öngörüyor.  

ESPN’den Adam Schefter ise, Twitter üzerinden yapmış olduğu bir bildiri ile 27 yaşındaki oyuncunun yaptığı bu şikâyeti şu sözler ile ifade ediyor.  

Bucs Pass Rusher Shaq BarretTampa Bay Buccaneers’a; franchise tag’ı bir işaret ile kabul ettiğini bildirdi. Barrett, NFLPAda bir LB olarak değil DE olarak etiketleneceği konusunda bir şikâyette bulundu. @RosenhausSports’un ESPN’ye söylediği üzere DE ile LB arasında 2 milyon dolarlık bir fark var.”  

Bununla beraber yapılan son bildiriler doğrultusunda Denver Broncos’da geçirdiği yıllara nazaran geçtiğimiz sezonda oldukça iyi bir performans göstermiş olan Shaq Barret’ın, 2020 sezonunda çok daha iyi bir performans ortaya koyması bekleniyor.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here