NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA) geçtiğimiz saatlerde; Covid-19 kapsamında yeni sezon ve gelecek sezonlar için ekonomik önerilerini NFL‘e sundu. 

NFLPA tarafından NFL’e 2020-2030 yılları arasındaki sezonlar için sunulan ekonomik öneri listesindeki maddeler ise şu şekildeydi.  

NFLPA Ekonomik Öneri Listesi Maddeleri 

  • 2020 sezonunda oyunculara teklif edilen maaşın emaneti olmayacak. 
  • 2021 sezonu için oyunculara teklif edilecek olan maaş bonusu 198,2 milyon dolar değerinde olacak.  
  • Bu yılki gelir kayıpları 2022-2030 yılları arasındaki sezonlarda geniş bir alana yayılacak ve telafi edilecek.  
  • Coronavirüs pandemik salgını nedeniyle ekonomik kayıplar oluştuğundan dolayı oyunculara garanti edilecek olan para, hatta oyunlar bile iptal edilecek.  
NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Ayrıca oyuncular sendikası sunulan bu ekonomik önerilerin yanı sıra covid-19 nedeniyle maçlara izin verilmezse; oyuncular için 500.000 dolara kadar “Covid-19 Risk Ödemesi” ödenmesi gerektiğini de dile getirdi. Ancak 500 bin dolar bir taslak olmak üzere bu maddiyatın kesin değeri hakkında bir yorum yapılmadı.  

Ekonomik öneri listesini NFL’e değerlendirilmek üzere yollayan oyuncular sendikası, aynı zamanda temmuz ayının sonunda eğitim kampları başlamadan önce; hala test edilen protokoller ve oyuncu tazminatları gibi konular üzerinde çalışmak ve bu konular üzerinde fikir tartışmaları gerçekleştirmek için NFL’e bir video konferans görüşmesi gerçekleştirme teklifinde bulundu.  

Oyuncular sendikası tarafından dile getirilen bu öneriler doğrultusunda ise NFL Network’ten  Tom Pelissero; 2021 yılında Covid-19 nedeniyle maaş sınırının düşmemesi konusunda NFL ve NFLPA’nın aynı tarafta olduğunu dile getirdi.  

Önceki makalePatrick Mahomes: Yavaşlamak Yok
Sonraki makalePac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here