Ronnie Lott'dan Kyle Shanahan için Bill Wash Benzetmesi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By JD Lasica / CC-BY

Ronnie Lott, San Fransisco 49ers baş koçu olan Kyle Shanahan ’ı Bill Walsh’e Benzetiyor!  

San Fransisco 49ers’ın eski oyuncularından olan Ronnie Lott, bugün yaptığı bir açıklamada takımın şu anki baş koçu olan Shanahan‘ı; kendi zamanlarında döneme adını yazdırmış ve San Fransisco 49ers’ın eski baş koçu olan Bill Walsh’e benzettiğini dile getirdi.  

Ronnie Lott; SiriusXM NFL Radyo’su ile yaptığı açıklamada, San Fransisco 49ers baş koçu Kyle Shanahan için duygu ve düşüncelerini şu özlerle ifade etti.  

Kyle Shanahan, bizim Bill Walsh versiyonumuz. Söz konusu futbol ve hücum olduğu zaman; bence en yenilikçi adamlardan biri. Onların şu anda oldukları yeri seviyorum ve yaptıkları işleri beğeniyorum.” 

Kyle Shanahan’ın; tüm zamanların en büyük koçlarından biri ve San Fransisco 49ers’ın mimarlarından biri olarak bilinen Bill Walsh’e benzetilmesi konusu ise; Ulusal Futbol Ligi gündeminde odak noktası haline geldi. 

Öyle ki Ronnie Lott tarafından yapılan bu açıklamalarda sadece 3 sezon boyunca San  Fransisco 49ers’ın baş antrenörü olan Kyle Shanahan ile; uzun yıllar boyunca San Fransisco 49ers’a koçluk yapan ve San Fransisco 49ers için 3 Super Bowl elde eden bir koç olan Bill Walsh’in; birbirine benzetilmesi ise oldukça olağandışı bir yaklaşım oldu.  

Ancak şunu da göz ardı etmemek gerekir ki; yenilikçi fikirleri ve güçlü stratejileri ile tanınan Shanahan, takımda geçirdiği bu kadar kısa sürede övülmeye değer oldukça büyük işler başardı.  

Önceki makaleRon Rivera: Redksins’in İsim Değişikliği Müthiş Olabilir
Sonraki makaleCam Newton: Mütevazi Olmaktan Yoruldum
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here