Roger Goodell, NFL -
Photo By Marianne O'Leary /CC-BY

Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun süredir süregelen ırkçılık faaliyetlerine karşı ulusun ve dünyanın birçok farklı kurum / kuruluşlarından gelen tepkinin yanı sıra bugün NFL komisyon üyesi Roger Goodell ‘da lig olarak ırkçılık karşıtı büyük bir faaliyete adım attıklarını duyurdu.  

Komisyon üyesi Goodell, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; NFL’in- “End Racism” ve “It Takes All of Us” planlarını onayladığını açıkladı.  

Yapmış olduğu açıklama ile birlikte ligin ırkçılık karşıtı hareketlerine de desteğini gösteren komisyon üyesi Goodell; “End Racism” ve “It Takes All of Us” planlarının; Temmuz notunda kulüplere bildirilen bir dizi girişimden biri ve NFL’in Inspire Change programının bir parçası olduğunu dile getirmesinin yanı sıra, seçmenlerin oy vermesi için de teşvikte bulundu.  

Roger Goodell, NFL - "End Racism" Planını Onayladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By MarineCorps NewYork /CC-BY

Ancak Goodell’ın açıklamaları sadece ırksal adalet çerçevesinde yapılan duyurular ile son bulmadı.  

Roger Goodell: “Biz Hazırız”

Goodell, yapmış olduğu açıklamalarda, covid-19 protokollerine ve taraftarların stadyuma kabulüne ilişkin sözlere de yer verdi.  

Şu ana kadar az sayıda vaka bildirilen NFL’i covid-19 çerçevesinde “çok şanslı” olarak nitelendiren komisyon üyesi Roger Goodell; sezon başına taraftarları kabul etmeyecek olan takımların sezon ilerledikçe koltuk açabileceğine inandığını ve bunun yanı sıra; bir takımın taraftarı varken diğerinin olmamasının bir rekabet avantajı olduğuna inanmadığını dile getirdi.”  

NFL Komisyon üyesi Roger Goodell, son olarak ise sezon sonunda  Tampa Bay’de yapılması öngörülen Super Bowl da dahil olmak üzere tam bir sezonu bitirmek için en iyi konumda olduklarını ekleyerek, bunun kolay olmayacağını dile getirse de “biz hazırız” sözleriyle dikkat çekti ve konuşmalarını noktaladı.  

Önceki makaleDerwin James 2020 Sezonunu Kaçırabilir
Sonraki makaleLeonard Fournette Artık Serbest Bir Oyuncu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here