Roger Goodell, NFL – “End Racism” Planını Onayladı

Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun süredir süregelen ırkçılık faaliyetlerine karşı ulusun ve dünyanın birçok farklı kurum / kuruluşlarından gelen tepkinin yanı sıra bugün NFL komisyon üyesi Roger Goodell ‘da lig olarak ırkçılık karşıtı büyük bir faaliyete adım attıklarını duyurdu.  

Komisyon üyesi Goodell, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; NFL’in- “End Racism” ve “It Takes All of Us” planlarını onayladığını açıkladı.  

Yapmış olduğu açıklama ile birlikte ligin ırkçılık karşıtı hareketlerine de desteğini gösteren komisyon üyesi Goodell; “End Racism” ve “It Takes All of Us” planlarının; Temmuz notunda kulüplere bildirilen bir dizi girişimden biri ve NFL’in Inspire Change programının bir parçası olduğunu dile getirmesinin yanı sıra, seçmenlerin oy vermesi için de teşvikte bulundu.  

Roger Goodell, NFL - "End Racism" Planını Onayladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By MarineCorps NewYork /CC-BY

Ancak Goodell’ın açıklamaları sadece ırksal adalet çerçevesinde yapılan duyurular ile son bulmadı.  

Roger Goodell: “Biz Hazırız”

Goodell, yapmış olduğu açıklamalarda, covid-19 protokollerine ve taraftarların stadyuma kabulüne ilişkin sözlere de yer verdi.  

Şu ana kadar az sayıda vaka bildirilen NFL’i covid-19 çerçevesinde “çok şanslı” olarak nitelendiren komisyon üyesi Roger Goodell; sezon başına taraftarları kabul etmeyecek olan takımların sezon ilerledikçe koltuk açabileceğine inandığını ve bunun yanı sıra; bir takımın taraftarı varken diğerinin olmamasının bir rekabet avantajı olduğuna inanmadığını dile getirdi.”  

NFL Komisyon üyesi Roger Goodell, son olarak ise sezon sonunda  Tampa Bay’de yapılması öngörülen Super Bowl da dahil olmak üzere tam bir sezonu bitirmek için en iyi konumda olduklarını ekleyerek, bunun kolay olmayacağını dile getirse de “biz hazırız” sözleriyle dikkat çekti ve konuşmalarını noktaladı.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir