Rodney Gunter Emekliye Ayrıldı

Daha önce Arizona Cardinals ve Jacksonville Jaguars kadrosuna yer almış olan Defensive Tackle oyuncusu Rodney Gunter bugün Twitter aracılığıyla yaptığı bir açıklamada, kalp rahatsızlığı nedeniyle emekliye ayrıldığını duyurdu.  

Genç oyuncu, emekliye ayrılışını şu sözler ile ifade etti;  

“Son 3 hafta gerçekten yutması zor bir hap oldu. Rüyalarımın gözümün önünde yok olduğunu görmek son derece zordu. Birkaç kalp uzmanına göründükten sonra, eğer top oynamaya devam edersem zaten genişlemiş olan aortumu yırtabileceğim veya kopartabileceğim, bunun ise şiddetli bir inmeye veya ani bir ölüme neden olabileceği söylendi.”  

“Ameliyatın, şu anki kalp rahatsızlığımı düzeltmek için %50 şansı var. Ancak şu anki durumda ameliyat olma kriterlerini karşılayamıyorum. Ameliyat olmak için aort’un 5,5+ cm genişlemiş olması gerekiyor. Benimki ise şu anda 5,0 cm boyutunda. Şu anda oynayamıyorum veya ameliyat olamıyorum. Bu yüzden beklemeliyim. Bu yüzden şu anda ailem ve benim için en iyi seçim bu oyundan uzaklaşmak.”  

“Jaguars’a bana bir fırsat verdikleri için minnettarım ve bu yolda bana inana herkese müteşekkirim.” 

Rodney Gunter – Kariyer ve istatistikler 

Cardinals, Isaiah Simmons ile Anlaşma İmzalıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Jeffrey Beall / CC-BY-SA

2015 NFL Draft’ın 4. round ve 116. sırasından Arizona Cardinals tarafından seçilmiş olan DT oyuncusu Gunter, Draft dönemi sonrasında Arizona Cardinals  ile imzaladığı çaylak anlaşmasıyla birlikte profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana dek Arizona Cardinals ve Jacksonville Jaguars kadrosunda bulunmuş olmasına rağmen sadece Arizona Cardinals formasıyla sahaya çıkabilmiş olan Gunter, toplamdaki 5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 1 Passes Defended 
  • 2 Fumbles Forced 
  • 1 Fumbles Recovered 
  • 86 Solo Tackles 
  • 40 Assist Tackles 
  • 1 Solo Tackles (Playoffs)  
  • 2 Assist Tackles (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 77 maçta sahada oldu.  

5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu üzere 77 maçta yer almış olan oyuncu; bu 77 maçın 38’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir