Jon Gruden: Las Vegas Raiders Yeni Bir Engelle Karşı Karşıya

Jon Gruden, Las Vegas Raiders‘ın sanal sezonda yeni bir sıkıntı ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.

2016‘da yapımı başlanan Allegiant Stadyum, Bu senenin Temmuz ayında açılmaya hazırlanıyor. Yeni evi hazır olduğunda tekrardan Las Vegas‘a dönecek olan Raiders takımının koçu Jon Gruden, Las Vegas‘ta onları bekleyen sorunlar hakkında açıklamalar yaptı.

Jerry McDonald ile yapmış oldukları konuşma esnasında Jon Gruden;
“Yerini değiştiren tek takım biziz. Yeni evler, yeni doktorlar, alışveriş yapmak için yeni yerler bulmalıyız. Tamamen farklı bir ortama alışmak zorundayız. Oyuncular yeni evler bulmaya başladılar yavaş yavaş ilerleme kaydediyoruz ancak bu bizim için zor olacak.” sözlerini sarfederek şöyle devam etti;

“herkes evden çalışmakla sınırlı, bugünlerde bunu bir bilgisayar ekranından yapıyorlar. Bu maçtan sonra soyunma odasında birbirine sürtünmek ile aynı şey değil. Konuşurken herkesi göremezsiniz, bir çağrıda 95, 100 kişi bulmak zor. Bu yüzden kısa toplantılar ile durumu idare etmeye çalışıyoruz.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Gruden, geriye kalan zamanının çoğunu ise oyun kurucularıyla geçirdiğini söyledi. Ayrıca bu süreç boyunca oyuncuların antrenmanlarının eskisi kadar iyi olmadığını ve performansta bir düşüş yaşayabildiklerini de kabul etti.

Las Vegas Raiders takımı, Covid-19 salgını döneminde yeni bir yere taşınmak zorunda oldukları ve artık yeni sezonun başlamasına az bir zaman bu zaman zarfında birçok iş hallederek yeni bir düzen kurmaları gerektiği için haliyle tedirgin.

Ancak kendi evlerine dönmek ve yeni bir düzene başlamak Las Vegas Raiders için bir motivasyon kaynağı olabilir.

Eğer hala okumadıysanız “Coronavirüs, NFL Maçlarına Engel Olabilir Mi?” adlı yazımızı okuyarak NFL sözcüsü Brian McCarthy‘nin Coronavirüs hakkında yapmış olduğu açıklama hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here