Pac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye

NCAA Futbol organizasyonlarından biri olan Pac-12, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla beraber; covid-19 pandemik salgını nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarından dolayı her dalda 2020 sezonu için oynanacak olan konferans dışı oyunları iptal ettiğini duyurdu!  

Pac-12 tarafından yapılan açıklamada ise konferans dışı oyunların iptali şu sebeplerle detaylandırıldı.  

“Son zamanlarda olumsuz yönde eğilim gösteren bir dizi sağlık ve güvenlik göstergesi; maçları oynatmak için yeterli pozitif veri sağlanana kadar, 2020 sezonunda oynanacak olan tüm konferans dışı oyunlar ertelendi.” 

Yapılan açıklamayla beraber, 12 takımın bulunduğu Pac-12 organizasyonunun bu sonbaharda 2020 sezonu için gerçekleştirecek olduğu 36 ayrı maç ise doğrudan doğruya ertelenmiş oluyor. 

Pac-12 Komisyon Üyesi Larry Scott ise, 2020 sezonu için yapılan ertelemeler hakkında şu sözleri sarf etti;  

“Öğrenci sporcularımızın ve Pac-12‘ye bağlı olanların sağlığı ve güvenliği bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor. Aldığımız kararlar bilim ve veriler tarafından yönlendirildi.” 

Ayrıca yapılan açıklamalarla beraber; güvenlik endişelerinden dolayı önümüzdeki akademik yıla katılmamayı seçen tüm öğrenci sporcuların ise; burslarının ve takımla aralarında olan durumun iyi kalacağı belirtildi.  

Pac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By osubeaver2000 / CC-BY

Organizasyonun gözde takımlarından olan Oregon State’in Atletik Direktörü Scott Barnes konu dahilinde yaptığı açıklamalarda şu sözleri sarf etti;  

“Bu karar, bu sonbaharda oyun oynadığımızı göstermiyor. Bu karar, yerel ve eyalet sağlık yetkililerimiz bize sorun olmadığını söylerse toplu olarak Pac-12‘ye ilerleyeceğimizi gösteriyor.”  

Ayrıca Scott Barnes, konu dahilinde yapmış olduğu açıklamayla beraber Covid-19 testinin pozitif olduğunu da bildirdi. 

Grip benzeri semptomlar yaşadığından dolayı Covid-19 şüphesiyle test gerçekleştiren  Barnes; covid-19 testinin pozitif olduğunu ve doktorunun önerilerini dinleyerek kendi kendini karantinaya aldığını da açıkladı.  

Önceki makaleNFLPA – NFL İçin Ekonomik Öneriler
Sonraki makaleShaquil Barrett, Buccaneers ile Franchise Tag İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here