Pac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye

NCAA Futbol organizasyonlarından biri olan Pac-12, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla beraber; covid-19 pandemik salgını nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarından dolayı her dalda 2020 sezonu için oynanacak olan konferans dışı oyunları iptal ettiğini duyurdu!  

Pac-12 tarafından yapılan açıklamada ise konferans dışı oyunların iptali şu sebeplerle detaylandırıldı.  

“Son zamanlarda olumsuz yönde eğilim gösteren bir dizi sağlık ve güvenlik göstergesi; maçları oynatmak için yeterli pozitif veri sağlanana kadar, 2020 sezonunda oynanacak olan tüm konferans dışı oyunlar ertelendi.” 

Yapılan açıklamayla beraber, 12 takımın bulunduğu Pac-12 organizasyonunun bu sonbaharda 2020 sezonu için gerçekleştirecek olduğu 36 ayrı maç ise doğrudan doğruya ertelenmiş oluyor. 

Pac-12 Komisyon Üyesi Larry Scott ise, 2020 sezonu için yapılan ertelemeler hakkında şu sözleri sarf etti;  

“Öğrenci sporcularımızın ve Pac-12‘ye bağlı olanların sağlığı ve güvenliği bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor. Aldığımız kararlar bilim ve veriler tarafından yönlendirildi.” 

Ayrıca yapılan açıklamalarla beraber; güvenlik endişelerinden dolayı önümüzdeki akademik yıla katılmamayı seçen tüm öğrenci sporcuların ise; burslarının ve takımla aralarında olan durumun iyi kalacağı belirtildi.  

Pac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By osubeaver2000 / CC-BY

Organizasyonun gözde takımlarından olan Oregon State’in Atletik Direktörü Scott Barnes konu dahilinde yaptığı açıklamalarda şu sözleri sarf etti;  

“Bu karar, bu sonbaharda oyun oynadığımızı göstermiyor. Bu karar, yerel ve eyalet sağlık yetkililerimiz bize sorun olmadığını söylerse toplu olarak Pac-12‘ye ilerleyeceğimizi gösteriyor.”  

Ayrıca Scott Barnes, konu dahilinde yapmış olduğu açıklamayla beraber Covid-19 testinin pozitif olduğunu da bildirdi. 

Grip benzeri semptomlar yaşadığından dolayı Covid-19 şüphesiyle test gerçekleştiren  Barnes; covid-19 testinin pozitif olduğunu ve doktorunun önerilerini dinleyerek kendi kendini karantinaya aldığını da açıkladı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here