NFL 2020 Sezonu Maç Protokol Önerileri

Ulusal Futbol Ligi (NFL) ve Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA) tarafınca takımlara sunulan ve ligdeki takımların yönetimlerinin değerlendirmesi beklenen 2020 Sezonu Maç Protokol Önerileri yayımlandı. 

NFL Network tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Covid-19 pandemik salgınından dolayı sağlık şartları gereğince 2020 sezonunun diğer sezonlardan oldukça farklı görüneceği bildirildi. 

Network‘ten Tom Pelissero, yapmış olduğu haberde; takım içerisindeki oyuncuların birbirleri ile etkileşimlerinin kısıtlı olacağı ve bunun başında oyuncular arasında forma alışverişinin yasaklanacağının altını çizdi.  

NFL Network’ten Tom Pelissero tarafından yapılan açıklamalara göre NFLNFLPA ortak düzenlemeleriyle yayımlanan 2020 Sezonu Maç Protokol Önerileri dün gece bütün takımlara gönderilmesine rağmen henüz kayda değer bir karar alınmadı.  

NFL 2020 Sezonu Maç Protokol Önerileri | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Stadyum – Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFL- NFLPA | 2020 Sezonu Maç Protokol Önerileri 

  • Sahada taraftarların bulunması ve oturumu yasaktır. 
  • Maç yapacak olan her iki takım da stadyuma otobüsle gidecek ve soyunma odasnda medya yasaklanacak. 
  • Antrenör ve oyuncular, kenar çizgisinde maske takmaya gerek duymayacak. Ancak diğer personel grubu ve bench’e erişimi olan kişiler maske takmak zorunda olacak.  
  • Bench’e erişimi olan kişiler başta olmak üzere herkes oyun öncesinde bir ateş testine tabi tutulacak ve 100.4 Fahrenheit derecesinden yüksek ateşi olan kişiler Covid-19’a maruz kalmış olabileceğinden dolayı oyun gününde stadyuma giremeyecekler. 
  • Bu öneri protokolleri Covid-19’un ilerleme sürecine göre değişir ve gelişir. Herhangi bir gelişme dahilinde ve ortaya çıkacak farklı bir sorun dahilinde 2020 Sezonu Protokollerinin tekrardan düzenlenme ve geliştirilme imkânı bulunmaktadır.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir