Oyuncular Koalisyonu ‘ndan Dokunulmazlığı Kaldırın Çağrısı

Oyuncular Koalisyonu, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne bir mektup sunarak polis memurları ve diğer hükümet yetkilileri için nitelikli dokunulmazlığın sona erdirilmesi çağrısını yaptı.  

Oyuncular Koalisyonu, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne sunmuş olduğu bu önerinin “vatandaşların açıkça belirlenen” anayasal haklarını ihlal eden; devlet ve yerel yetkililerin –polisler de dahil- dokunulmazlıklarını sona erdirerek; vatandaşların hükümete olan güvenlerinin yeniden sağlanmasına yardımcı olacağını belirtti.  

Indianapolis Colts Quarterback oyuncusu Jacoby Brisset, bu öneri hakkında; “Bugün dünyada neler olup bittiğini görüyorsunuz ve biz de bunu değiştirmeye çalışıyoruz açıkçası bu doğru yönde bir adım olur.”  

Demario Davis ise bu konu hakkında sert bir konuşma yaptı; 

“Şimdi hesap verme ve harekete geçme zamanı geldi. Bu kongre mektubu ulusal düzeyde attığımız ilk adımdır. Umarız ki bu mektup ve temsil ettiği yasa tasarısı Yargıtay’a daha iyi bir adalet sistemine ihtiyacımız olduğuna dair bir sinyal gönderir.” 

NFL'den George Floyd Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd | “Nefes Alamıyorum. | I Can’t Breathe”

Oyuncular koalisyonu, bu öneri doğrultusunda Amash-Pressley tasarısının kabulunu de istedi.  

Amash-Pressley tasarısı; ABD Temsilcileri olan Justin Amash (L-Mich) ve Ayanna Pressley (D-Mass) tarafından tanıtılmıştı. Bu tasarının asıl amacı federal mahkemede hükümet yetkililerinin; şahsiyetlerine açılan davalardan kaçış şanslarını kapatmak. 

Oyuncular Koalisyonu tarafından sunulan mektuba 3 büyük profesyonel spor ligi ve 1400’den fazla bilinen oyuncu da destek vererek imzasını attı.  

İmzasını atan kişiler arasında; Tom Brady, Drew Brees, Odell Beckham Jr. Steve Kerr, Gregg Popovich, JJ Redik, Matt Kemp, CC Sabathia, Giancarlo Stanton gibi isimler de vardı.  

Bkz: Oyuncular Koalisyonu’ndan Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne sunulan mektubun tamamı  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir