Drew Brees, Söylediklerinden Dolayı Özür Diledi | Korumalı Futbol Türkiye

Maruz kaldığı yoğun eleştirilerden dolayı Drew Brees, bugün Instagram üzerinden yapmış olduğu bir açıklamada söyledikleri hakkında özür diledi. 

Drew Brees, geçtiğimiz günlerde Yahoo! Finance ile bir röportaj gerçekleştirmiş ve gündemdeki konular hakkındaki fikirlerini beyan etmişti. 

Drew Brees yaptığı röportaj esnasında sorulan bir soruya şu şekilde cevap vermişti; 

“Amerika Birleşik Devletleri’ne ve ülkemizin bayrağına saygısızlık edenlere asla katılmayacağım. 

Bu sözleri söyleyen Drew Brees, kısa sürede takım arkadaşları da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. 

Drew Brees, Ağır Eleştiriye Maruz Kalıyor | Korumalı Futbol Türkiye

“İncitmiş Olduğum Herkesten Özür Dilemek İstiyorum”

Brees, Instagram üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda özrünü şu sözler ile dile getirdi; 

“Arkadaşlarımdan, takım arkadaşlarımdan, New Orleans şehrinden, ten rengi siyah olan insanlardan, NFL topluluğundan ve söylediğim sözler ile incitmiş olduğum herkesten özür dilemek istiyorum. Sizlerle konuşurken sebebiyet verdiğim acıyı bilmek kalbimi kırar.” 

“Amerikan bayrağı ve milli marş etrafındaki saygı, birlik ve dayanışma hakkında konuşmak için şu anda ülke olarak karşılaştığımız sorunları tamamen gözden kaçırmış ve duyarsız yorumlarda bulundum. Bu yorumlar farkındalıktan, her türlü şefkat veya empatiden yoksundu. Bunun yerine bu kelimeler bölücü ve incitici hale geldi. Bir şekilde insanların düşman olduğuna inanmaya yöneltti. Bu kalbimin ya da karakterimin doğru bir yansıması değil.” 

“Tam burada duruyorum! Sistemik ırksal adaletsizlik ve polis vahşeti ile mücadelede siyahi toplulukla birlikteyim ve fark yaratacak olan gerçek politika değişikliğini destekliyorum. Siyahi insanlara yapılmış olan ve bugün hala var olan baskıyı kınıyorum.”  

“Çözümün bir parçası olduğumu ve bu hareket için bir lider olabileceğimin farkındayım. Ben de dahil olmak üzere Amerikalılar olarak; bu eşitlik için mücadele etmek ya da siyahi topluluğun mücadelelerini ve kötü durumlarını gerçekten anlamak için yeterince şey yapmadığımızı kabul ediyorum.” 

“Amerika’da siyah bir adam olmanın veya siyah çocukları yetiştirmenin nasıl bir şey olduğunu asla bilemeyeceğim, ancak her gün kendimi bu ayakkabılara koymak ve doğru olan için savaşmak için çalışacağım.” 

“Daima müttefik oldum, asla düşman olmadım.” 

“Yapmış olduğum yorumların nasıl algılandığından bıktım ancak bu konu hakkında tam sorumluluğu üstleniyorum. Daha az konuşmam ve daha fazla dinlemem gerektiğini anlıyorum. Siyahi vatandaşlar acılarından bahsederken hepimizin dinlemesi gerek.” 

“Bunun için çok üzgünüm ve af diliyorum”.  

View this post on Instagram

I would like to apologize to my friends, teammates, the City of New Orleans, the black community, NFL community and anyone I hurt with my comments yesterday. In speaking with some of you, it breaks my heart to know the pain I have caused. In an attempt to talk about respect, unity, and solidarity centered around the American flag and the national anthem, I made comments that were insensitive and completely missed the mark on the issues we are facing right now as a country. They lacked awareness and any type of compassion or empathy. Instead, those words have become divisive and hurtful and have misled people into believing that somehow I am an enemy. This could not be further from the truth, and is not an accurate reflection of my heart or my character. This is where I stand: I stand with the black community in the fight against systemic racial injustice and police brutality and support the creation of real policy change that will make a difference. I condemn the years of oppression that have taken place throughout our black communities and still exists today. I acknowledge that we as Americans, including myself, have not done enough to fight for that equality or to truly understand the struggles and plight of the black community. I recognize that I am part of the solution and can be a leader for the black community in this movement. I will never know what it’s like to be a black man or raise black children in America but I will work every day to put myself in those shoes and fight for what is right. I have ALWAYS been an ally, never an enemy. I am sick about the way my comments were perceived yesterday, but I take full responsibility and accountability. I recognize that I should do less talking and more listening…and when the black community is talking about their pain, we all need to listen. For that, I am very sorry and I ask your forgiveness.

A post shared by Drew Brees (@drewbrees) on

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here