NFL ve NFLPA 2020 preseason'un kısaltılmasını tartışıyor | Korumalı Futbol Türkiye

NFL Network tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda NFL ve NFLPA’nın 2020 preseason’unun kısaltılmasını tartıştığı bildirildi. 

NFL Network’ten Tom PelisseroTwitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile 2020 preseason döneminin kısaltılabileceğini söyledi. 

Tom Pelissero: “hiçbir şey kesinleşmiş değil, bu tartışmalardan haberdar olan birden fazla kulüp yöneticisi şu anda bu yılın dört yerine 2 preseason dönemi oynanabileceğine inanıyor. Bu faaliyet, tıp uzmanlarının Covid-19 Pandemisi hakkındaki çalışmaları doğrultusunda 2020 sezonunun başında protokollerin sonuç bulması için ekstra bir zaman sağlayacaktır.”  

Covid 19 pandemisi sebebiyle NFL; kısa süre önce 2020 sezonu ve takım tesisleri hakkında bir protokol yayınlamıştı.  

Roger Goodell, Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında lig tarafından alınan önlemlerin oldukça sıkı olduğunu ve bu protokollerin tüm takımlara duyurulduğunu da açıklamıştı. 

Şu anlık kesin olarak bir karar verildiğinin söylenmemesinin yanı sıra sezon öncesi dönemin kısaltılması resmi bir açıklama ile detaylandırılmadı.  

Böyle bir kararın alınmasındaki faktörlerin ise Covid-19 Pandemik salgını ve ırksal adalet protestoları olabilme olasılığı oldukça büyük.  

NFL ve NFLPA 2020 preseason'un kısaltılmasını tartışıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump

Özellikle son dönemde Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan olaylar her geçen gün gitgide büyürken, insanların sağlık yönünde olan sorunları da aynı orantılı olarak büyümeye devam ediyor. 

Dünyada şu anda en fazla virüs bulaşan kişiyi bünyesinde bulunduran Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı Donald Trump ise; geçmiş zamanda yapmış olduğu açıklamalarla beraber NFL’i normal tarihinde başlatmak istediğini açık ve net bir şekilde belirtti. 

Ancak görünen o ki ligin normal sezonu normal tarihinde başlayacak olsa dahi sezon öncesi dönemin de aksama olasılığı oldukça yüksek.  

Önceki makaleChargers’ın Koçu Anthony Lynn ‘de Takım Tesisine Geri Döndü
Sonraki makaleRobert Griffin III Tekrardan QB1 Olmayı Hedefliyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here