NFL Gündem 17 Ağustos 2021

NFL Gündem 17 Ağustos 2021 | Korumalı Futbol Türkiye
(Sol Arka plan) Görsel, andzelikatokarska tarafından Pixabay‘e yüklendi. (Sağ Arka plan) Görsel, royharryman tarafından Pixabay‘e yüklendi.

NFL Gündem 17 Ağustos 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 17 Ağustos’ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Seattle Seahawks, SS Jamal Adams’la Yola Devam Etme Kararı Aldı

Seattle Seahawks, 25 Temmuz 2020’den bu yana kadroda forma giymekte olan & LSU Tigers çıkışlı 25 yaşındaki 2x Second-team All-Pro (2018, 2020) & 3x Pro Bowler Strong Safety oyuncusu Jamal Lee Adams‘la, 38 milyon doları garantili olmak üzere 70 milyon dolar değerinde olan uzatma anlaşması çerçevesinde 4 sezonluk bir uzatma anlaşması imzaladı.

OT Greg Little, Miami’ye Transfer Edildi

Miami Dolphins, 2019’da profesyonel futbol kariyerine başlamasından bu yana Carolina Panthers kadrosunda forma giymiş olan & Ole Miss Rebels çıkışlı 23 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Greg Little‘ı, transfer yoluyla kadrosuna kattı.

Carolina Panthers, genç oyuncunun Miami Dolphins kadrosuna geçmesiyle birlikte, Dolphins’in 2022 7. Round’daki 2 seçimini de kendi bünyesine geçirdi.

Isaac Yiadom Gren Bay’e, Josh Jackson New York’a!

Green Bay Packers, 2018’de profesyonel futbol kariyerine başlamasından bu yana kadroda forma giymekte olan & Iowa Hawkeyes çıkışlı 25 yaşındaki Cornerback oyuncusu Josh Jackson‘ı, 3 Eylül 2020’den bu yana New York Giants kadrosunda forma giymekte olan & Boston College Eagles çıkışlı 25 yaşındaki Cornerback oyuncusu Isaac Yiadom karşılığında New York Giants‘a transfer etti.

LS Don Muhlbach, Detroit’e Veda Etti

Detroit Lions, 10 Kasım 2004’ten bu yana kadroda forma giymekte olan & Texas A&M Aggies çıkışlı 40 yaşındaki 2x Pro Bowler (2012, 2018) Long Snapper oyuncusu Don Muhlbach‘ı serbest bıraktı.

NFL Gündem 17 Ağustos 2021 | Gündemin Geri Kalanında Hızını Alamayanlar

  • 23 Aralık 2020 tarihinden bu yana San Fransisco 49ers kadrosunda forma giymekte olan & UCLA Bruins çıkışlı 24 yaşındaki Quarterback oyuncusu Josh Rosen, 11 Ağustos 2021 tarihinde, Alabama Crimson Tide çıkışlı 28 yaşındaki Second-team All-Pro (2016) & Pro Bowler Safety oyuncusu Ha Ha Clinton-Dix‘le anlaşma imzalayarak gündeme gelmiş olan San Fransisco 49ers tarafından feragat ediliyor.
  • 20 Mayıs 2021 tarihinde Jacksonville Jaguars‘la imzalamış olduğu bir anlaşmayla birlikte Amerikan Futboluna geri dönüş yapan ve bu zamana dek Jacksonville Jaguars kadrosunda forma giymiş olan & Florida Gators çıkışlı 34 yaşındaki Tight End oyuncusu Tim Tebow serbest bırakıldı.
  • New York Giants, 29 Eylül 2020 tarihinden bu yana kadroda forma giymekte olan & Florida Atlantic Owls çıkışlı 32 yaşındaki Running Back oyuncusu Alfred Morris‘i serbest bırakırken; 30 Mart 2021 tarihinden bu yana kadroda forma giymekte olan & Georgia Tech Yellow Jackets çıkışlı 28 yaşındaki Cornerback oyuncusu Christopher Milton ve 29 Eylül 2020 tarihinden bu yana kadroda forma giymekte olan & Northwestern Wildcats çıkışlı 26 yaşındaki Quarterback oyuncusu Clayton Thorson‘ı ise feragat etti.

NFL Gündem 17 Ağustos 2021 | Listelerdeki Değişimler

  • New Orleans Saints kadrosunda forma giymekte olan & Stanford Cardinal çıkışlı 27 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Kyle Murphy ve Notre Dame Fighting Irish çıkışlı 27 yaşındaki Cornerback oyuncusu KeiVarae Russell, Saints tarafından Reserve/Covid-19 listesine yerleştirildi.
  • Halihazırda New York Giants kadrosunda forma giymekte olan & Albany Great danes çıkışlı 24 yaşındaki Cornerback oyuncusu Jarren Williams, yaşamakta olduğu Quad sakatlığı sebebi ile Injured Reserve listesine yerleştirildi.

Listeler Tamamlanmamış olmakla birlikte halen güncellenmektedir.

Bilgilendirme; oyuncuların kasları ile ilgili olarak yaşadığı herhangi bir aksilik, büyük ya da küçük fark etmeksizin “Sakatlık” olarak nitelendirilmektedir. Bu sebeple yapılan haberlerde oyuncuların sakatlıklarının durumu yazılmış olmasıyla birlikte, küçük olan kas yaralanmaları dahi sakatlık olarak nitelendirildiğinde, bu haberi çarptırmak değil; resmiyet kazandırmak olarak göz önünde bulundurulur.

Ayrıca Bakınız: NFL Gündem 16 Ağustos 2021

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.