Minnesota Vikings, George Floyd'un Cenazesine Katıldı | Korumalı Futbol Türkiye

Minnesota Vikings, George Floyd’un cenaze törenine katılmak amacıyla ekip toplantılarını iptal etmişti. 

Minnesota Vikings kadrosundan bir dizi oyuncu, bugün gerçekleşen George Floyd’un cenaze törenine katıldı.  

Geçtiğimiz hafta ırkçı bir polis tarafından haksız yere öldürülen George Floyd, bugün gerçekleştirilen anma töreni ile beraber toprağa verilerek ebediyete uğurlandı.  

Minnesota Vikings oyuncuları arasından; Alexander Mattison, Adam Thielen, Kyle Rudolph, Mike Hughes, Garrett Bradbury, Aviante Collins, Dakota Dozier, Tajaé Sharpe, Tyler Conklin, Chad Beebe, Cameron Smith ve Jake Browning, bugün George Floyd için gerçekleşen cenaze töreninde yer aldı. 

Cenazeye katılan kişiler arasında; TI, Ludacris, Tyrese Gibson, Kevin Hart, Tiffany Haddish ve Marsai Martin gibi isimler de vardı. 

Minnesota Vikings, George Floyd'un Cenazesine Katıldı | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd’un cenaze töreni

Alexander Mattison: “Şimdi Değişim Zamanı”

Al Sharpton hissettiği duyguları; “George Floyd’un hikayesi siyahilerin hikayesi oldu.” sözleri ile açıklarken; 

Alexander Mattison ise bu anları şu sözler ile dile getirdi;  

“Bir gurup olarak topluca anladığımız, özellikle soyunma odamızın dinamiğine sahip olduğumuzu göstermek istediğimiz bir şeydi. Biz bir ekibiz.” 

“Bu kesinlikle güçlü bir atmosferdi. Hayatımda hissettiğim hiçbir şey o odadaki kadar güçlü bir şey değildi. Ailesi onun ne kadar büyük bir adam olduğuna tanıklık edebildi, hayatının elinden alındığını görmek oldukça üzücü.”  

“Şimdi değişim zamanı, bunun hakkında konuşmaya devam edeceğiz ve başta bir ekip daha sonra ise bu topluluktaki insanlar olarak bu değişikliği yapmanın yollarını bulacağız.” 

Önceki makaleJake Fromm Dedikleri İçin Üzgün Olduğunu Belirtti
Sonraki makaleLuke Kuechly Pro Scout Olarak Carolina Panthers’e Katılıyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here