Matt Jones, NFL'e Dönebilir | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Keith Allison / CC-BY-SA

Matt Jones tekrardan NFL’e mi dönüyor?  

Geçmişte NFL’de oynamış olan ancak 2018-2019 sezonu sonucunda NFL’e veda ederek 2020 XFL Draft’a katılmış ve St. Louis BattleHawks tarafından seçilmiş olan oyuncu; XFL’in iflas ettiğini duyurması sonucunda tekrardan NFL’e dönebilir.  

NFL Network’ten Mike Garafolo, yapmış olduğu bir raporlama ile; XFL’in ve NFL’in eski  running back oyuncusu Matt Jones’un, XFL’in iflasıyla beraber NFL’e geri dönebileceğini bildirildi. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda Matt Jones’un, NFL’deki bazı takımlar için tekrardan görüşmeler gerçekleştirdiği ve bir takımın kadrosunda yer alabileceği ifade edildi.

Matt Jones – Kariyer ve İstatistikler  

Matt Jones, NFL'e Dönebilir | Korumalı Futbol Türkiye
Matt Jones Photo By Keith Allison / CC-BY-SA Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

2015 NFL Draft’ın 3. round ve 95. sırasından Washington Football Team tarafından seçilmiş olan Jones, daha sonra sırasıyla; Indianapolis Colts (2017)Philadelphia Eagles(2018) takımlarında yer aldı.  

1 Eylül 2018’de Philadelphia Eagles tarafından serbest bırakılan oyuncu; 2019’un Ekim ayında katılmış olduğu 2020 XFL Draft’ta St. Louis BattleHawks takımı tarafından seçildi ve böylelikle yeni kariyeri olan XFL’e başlangıç yapmış oldu.  

Jones, NFL’in en büyük rakiplerinden olan XFL’de geçirmiş olduğu 2019-2020 sezonunda;  

  • 80 rushing attempts 
  • 314 rushing yards 
  • 1 touchdowns  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 5 maçta yer aldı.  

10 Nisan 2020 tarihinde Covid-19 sebebiyle tüm faaliyetlerini durdurmuş olan lig, 15 Nisan 2020 tarihinde de iflas etti. Bu gelişmeyle beraber Jones, tekrardan NFL takımları ile görüşme gerçekleştirmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here