Luke Kuechly, Scout olarak Panthers'e Katılmayı Düşünüyor | Korumalı Futbol Türkiye
Luke Kuechly, PRO Scout

Emekliye ayrılan Luke Kuechly, Carolina Panthers’in scout kadrosuna katılabilir!

Bugün NFL Network tarafından yapılan bir haberde; 14 Ocak 2020’de emekliye ayrılarak NFL kariyerini sonlandıran Luke Kuechly’nin Carolina Panthers’e pro scout olarak geri dönmeyi düşündüğü açıklandı. 

Takımın yardımcı yönetmeni Bill Voth, Carolina Panthers’in resmî web sitesi aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada; All-Pro linebacker Luke Kuechly’nin takımın scout kadrosunda rol almayı düşündüğünü söyledi.  

Carolina Panthers’in koçu Matt Rhule ise Luke Kuechly hakkındaki bu açıklamalar üzerine ESPN aracılığıyla bazı sözler söyledi;  

Luke ile iyi bir ilişkim var, o benim komşum. Yapmak istediği şey buysa ve işe yararsa oldukça iyi. Umarım bu işe yarar, o iyi biri. Oyuncu olmasını bir kenara bırakın, kendisi için neyin doğru olduğunu bulmalı. İlk günden beri tavsiyem her zaman her zaman onun için doğru olanı yapmaktı.” 

Scout ekibinin görevi, lise ve kolej oyuncularının yeteneklerini değerlendirmek, NFL’de başarılı olma potansiyeline sahip oyuncuları denetlemek ve takım bünyesinde bulunan oyuncuların gelişimlerini gözetleyerek onları bir değerlendirme sürecinden geçirmektir.  

14 Ocak 2020’de emekliye ayrıldıktan sonra 2 Haziran 2020’de Carolina Panthers’in  yedek/ emekli listesine adı yazılan Luke  Kuechly, emekli olmaktan hoşnut olmadığını ve oyun oynamayı çok sevdiğini ancak kendisi için en doğru olacak şeyin bu olduğunu söylemişti.  

Luke’un bu sözleri doğrultusunda bir oyuncu olarak değilde bir gözlemci olarak eski takım arkadaşlarının yanında olmak; hem onun için hem de Carolina Panthers’in genel durumu için oldukça iyi olabilir.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here