Luke Kuechly Sahalara Veda Etti | Korumalı Futbol Türkiye

14 Ocak 2020’de emekliliğini duyuran NFL‘in yıldız isimlerinden Luke Kuechly, bugün resmi olarak emekli oldu. 

Carolina Panthers, bugün Luke Kuechly’i; takımın yedek/ emekli listesine ekledi.  

14 Ocak 2020’de Carolina Panthers’in resmi twitter hesabı üzerinden emekliliğini duyuran Luke Kuechly, 8 sezonluk NFL macerasından sonra biraz oyundan uzaklaşmaya karar vermişti.  

Luke, daha önce yaptığı açıklamada güç; hız ve fiziksel nitelikte yeterlilik konusundaki endişelerini dile getirmiş ve yaşadığı onca şeyden sonra artık biraz uzaklaşmanın kendisi için iyi olacağını belirtmiş ve şu sözleri söylemişti; 

“Hiçbir zaman uzaklaşmak için doğru zaman değil ama şimdi benim için doğru zaman, zor bir karar, çok düşündüm. Şimdi ilerlememin doğru olduğunu düşünüyorum, bu beni çok üzüyor çünkü bu oyunu oynamayı seviyorum ve çocukluğumdan beri oynadım. Bu, dünyadaki en sevdiğim şey. Burası ve NFL’deki anılarım, bu sahalardaki hatıralarım, asla gitmeyecekler.”  

“Küçük bir çocukken bu oyunu oynamanın tek bir yolu vardı, hızlı oynamak. Fiziksel olarak güçlü bir şekilde. Ancak bu noktada bunu yapıp yapamayacağımı bilmiyorum. Benim için en zoru bu hala oynamak istiyorum ama bunun doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum.” 

Luke Kuechly Sahalara Veda Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Luke Kuechly, Carolina Panthers

NFL kariyerinin başladığı 2012 yılından beri Carolina Panthers’de yer alan Luke, kariyeri boyunca 125 oyunda yer almış 125 oyunun hepsinde başlangıç oyuncusu olmuştu.  

Luke, 125 oyunluk kariyeri boyunca hiç şüphesiz ki bu güne kadar görüp görebileceğiniz en başarılı oyunculardan biri olmuş ve elde ettiği ödüller ile NFL tarihine adını altın harflerle yazdırmıştı.  

Luke Kuechly Sahalara Veda Etti | Korumalı Futbol Türkiye
https://en.wikipedia.org/wiki/Luke_Kuechly
Önceki makaleFrank Reich, Irkçılık Hakkında Konuştu
Sonraki makaleNFL Kampları, Takım Tesislerinde Yapılacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here