Larry Fitzgerald:

Arizona Cardinals‘in Wide receiver oyuncusu olan Larry Fitzgerald, bugün ülke çapındaki son olaylar hakkında konuştu. 

Larry Fitzgerald, ülke çapındaki olaylar hakkındaki konuşmalarını New York Times aracılığıyla dile getirdi.

Fitzgerald, yapmış olduğu konuşmada Minneapolis’i sevdiğini; orada oldukça fazla anısı olduğunu ve kolluk kuvvetleri tarafından asla kişisel olarak taciz edilmediğini açıklamasının yanı sıra ortada olan sorunları da bildiğini söylüyor.  

Ayrıca oyuncu, Floyd’un öldürülmesinin bu olayları tekrardan aydınlattığını ve gerek ülkenin gerekse de şehrin içinde bulunduğu durumun sağlıklı olmadığını ve düzeltilmesi gerektiğini vurguluyor. 

“Son birkaç günde yaşanan olaylar Minneapolis’i ve ulusumuzu altüst etti. Adaletsizlik, ölüm, yıkım, şiddet, protestolar, acı ve ayaklanmalar bunu açıkça ortaya koyduk. Biz, ulus olarak iyi değiliz. Sağlıklı değiliz.”  

George Floyd’un polis tarafından göz altına alındığı esnada şiddetli bir şekilde ölümü henüz çözememiş olduğumuz sistematik bir soruna bir başka örnektir. Kesemediğimiz bir kanser…İnsanlar ve topluluklar acı çekiyor, hayatlar kayboluyor ve gelecekler yok ediliyor.  

Larry Fitzgerald: "Ulus Olarak İyi Bir Durumda Değiliz" | Korumalı Futbol Türkiye

“Minneapolis bana aşkı öğretti. New Beginnings Baptist Tabernacle Kilisesi’nde vaftiz edildim. Bildiğim kadarıyla Minneapolis bir barış; aile ve memnuniyet şehriydi ama şimdi öyle değil.”  

“Büyürken, asla kişisel olarak polis tacizine uğramadım ancak sorunlar olduğunu ve renklerinden dolayı başkalarına tanınan saygıdan faydalanamayan insanların durumlarını gördüm.” 

 “Bu korkunç döngü ne zaman sona erecek? Ne zaman sevgi ve saygı; nefret ve adaletsizliğin yerini alacak? Ne zaman iyileşme olacak?” 

“Birbirimizi dinlemiyor. Milletimiz biyolojik bir pandemi ile mücadele ederken topluluklarımızın da haksızlığın hastalığı tarafından tahrip edildiğini görüyoruz.” 

“Bu bölünmeyi iyileştirmek ve herkesin sesini duyurarak topluluklarımızı yeniden inşa etmek için birlikte çalışmalıyız. İlk adımımız birbirimizi dinlemek olmalı, içtenlikle eğilmek ve bizden farklı olan kişinin ne söylediğini duymak.”  

Larry Fitzgerald, “Burası benim gençliğimiz Minneapolis’i değil.” sözleri ile demek istediklerini oldukça iyi anlatarak açıklamaları çerçevesinde kaliteli bir mesaj verdi ve sözlerini sonlandırdı.  

Önceki makaleKen Riley Bugün Hayata Gözlerini Yumdu
Sonraki makaleJohn Zook 72 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here