Denver Broncos, Barışçıl Bir Protestoya Liderlik Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Geçtiğimiz günlerde James Palmer; Denver Broncos takımının cumartesi günü öğleden sonra Colorado Eyaleti’nin Meclis Binası’nda yer alarak bir protesto yürüyüşü gerçekleştireceklerini bildirmişti. 

Denver Broncos, bugün bu faaliyeti gerçekleştirerek Denver’daki Civic Center Park’ta yapılan bir protestoya liderlik etti. 

Yapılan faaliyette George Floyd’un ve Minneapolis’teki kolluk kuvvetlerinin ölümü anılarak ırkçılık protesto edildi.  

Denver Broncos oyuncularından; Von Miller, Kraeem Jackson ve Drew Lock’da yürüyüşe katıldı.  

Ayrıca yürüyüş içerisinde Broncos’un teknik direktörü Vic Fangio, takımın başkanı ve CEO’su olan Joe Ellis ve takımın başkan yardımcısı Brittany Bowlen’de yer aldı.  

Von Miller protesto esnasında kalbe dokunan konuşmalar gerçekleştirdi.  

“Doğru olanı yapma zamanı her zaman haklıdır. Bir kez farkında olduğumuzda, neyin doğru olduğuna karar vermek için ahlaki pusulamızı kullanmalıyız. Siyah veya beyaz önemli değil.”  

Muhammed Ali, Karrem Abdul-Jabbar, Jim Brown hala bu kavga ile mücadelede içerisinde ve bunu devam ettirmek bizim elimizde.” 

Geçtiğimiz günlerde Jacksonville Jaguars oyuncuları da; George Floyd’un öldürülmesi ve ırksal adaletsizliğe karşı olan duygularını dile getirecek olan bir yürüyüş gerçekleştirerek ırkçılığı protesto etmişlerdi.  

Üzerlerinde Black Lives Matter yazılı tişörtler ile bu protestoyu gerçekleştiren Jacksonville Jaguars oyuncularının yanı sıra; Denver Broncos oyuncuları ise yapmış oldukları protestolarda “Bizimle beraber değilsen bize karşısınızdır.” Sözleri yazılı olan tişörtler giydi. 

Denver Broncos, Barışçıl Bir Protestoya Liderlik Etti | Korumalı Futbol Türkiye
#SiyahiHayatlarDeğerlidir | “Bizimle beraber değilsen bizim karşımızdasın”

Denver Broncos üyeleri ve sivil vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen bu protesto, takımın resmi Twitter üzerinden; 

 “#StrongerTogether ve İf You Ain’t With Us, You Against us.” (#Birliktedahagüçlü Bizimle beraber değilsen bize karşısındır.” etiketleri altında paylaşıldı.  

Önceki makaleMatt Ryan: Todd Gurley’in Bizimle Olmasından Memnunum
Sonraki makaleReche Caldwell Öldürüldü!
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here