Denver Broncos, Barışçıl Bir Protestoya Liderlik Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Geçtiğimiz günlerde James Palmer; Denver Broncos takımının cumartesi günü öğleden sonra Colorado Eyaleti’nin Meclis Binası’nda yer alarak bir protesto yürüyüşü gerçekleştireceklerini bildirmişti. 

Denver Broncos, bugün bu faaliyeti gerçekleştirerek Denver’daki Civic Center Park’ta yapılan bir protestoya liderlik etti. 

Yapılan faaliyette George Floyd’un ve Minneapolis’teki kolluk kuvvetlerinin ölümü anılarak ırkçılık protesto edildi.  

Denver Broncos oyuncularından; Von Miller, Kraeem Jackson ve Drew Lock’da yürüyüşe katıldı.  

Ayrıca yürüyüş içerisinde Broncos’un teknik direktörü Vic Fangio, takımın başkanı ve CEO’su olan Joe Ellis ve takımın başkan yardımcısı Brittany Bowlen’de yer aldı.  

Von Miller protesto esnasında kalbe dokunan konuşmalar gerçekleştirdi.  

“Doğru olanı yapma zamanı her zaman haklıdır. Bir kez farkında olduğumuzda, neyin doğru olduğuna karar vermek için ahlaki pusulamızı kullanmalıyız. Siyah veya beyaz önemli değil.”  

Muhammed Ali, Karrem Abdul-Jabbar, Jim Brown hala bu kavga ile mücadelede içerisinde ve bunu devam ettirmek bizim elimizde.” 

Geçtiğimiz günlerde Jacksonville Jaguars oyuncuları da; George Floyd’un öldürülmesi ve ırksal adaletsizliğe karşı olan duygularını dile getirecek olan bir yürüyüş gerçekleştirerek ırkçılığı protesto etmişlerdi.  

Üzerlerinde Black Lives Matter yazılı tişörtler ile bu protestoyu gerçekleştiren Jacksonville Jaguars oyuncularının yanı sıra; Denver Broncos oyuncuları ise yapmış oldukları protestolarda “Bizimle beraber değilsen bize karşısınızdır.” Sözleri yazılı olan tişörtler giydi. 

Denver Broncos, Barışçıl Bir Protestoya Liderlik Etti | Korumalı Futbol Türkiye
#SiyahiHayatlarDeğerlidir | “Bizimle beraber değilsen bizim karşımızdasın”

Denver Broncos üyeleri ve sivil vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen bu protesto, takımın resmi Twitter üzerinden; 

 “#StrongerTogether ve İf You Ain’t With Us, You Against us.” (#Birliktedahagüçlü Bizimle beraber değilsen bize karşısındır.” etiketleri altında paylaşıldı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here