Panthers’in Eski Sahibi Jerry Richardson ‘un Heykeli Taşınıyor

Carolina Panthers, takımın eski sahibi olan Jerry Richardson ‘un 80. Doğum günü adına Bank of America Stadyumu dışına 13 metre büyüklüğünde bir statü koymuştu.  

Carolina Panthers, ani olarak yapmış oldukları bir açıklama ile takımın eski sahibi olan Jerry Richardson ‘un heykelini “kamu güvenliği adına” taşıdıklarını açıkladı. 

Ancak Panthers, bu olayı Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımla beraber şöyle özetliyor;  

Jerry Richardson heykeli hakkındaki en son konuşmaların farkındaydık ve onu kaldırma girişimleri olabileceğinden endişe ediyoruz. Heykeli kamu güvenliği yararına hareket ettiriyoruz.”  

Yapılan açıklama doğrultusunda Richardson’un heykeli, başka bir konuma taşındı.  

Carolina Panthers’ın, almış olduğu bu karardaki en büyük etmenin; ülkenin dört bir yanındaki birçok şehirde bulunan protestolar doğrultusunda sevilmeyen heykellerin yıkılması oluyor. 

Öyle ki takımın eski sahibi olan Jerry Richardson hakkında 2017 yılının aralık ayında ırk ve cinsel suiistimal iddiaları ortaya çıkmıştı.  

Bu iddialardan sonra kendisini bir utanç bürüyen Richardson, takımı ani bir şekilde satma kararı almıştı.  

2017’de takımın Richardson tarafından satılmasının üzerine David Tepper, 2018 yılının Mayıs ayında Carolina Panthers’i 2,275 milyar dolara satın aldı.  

Bunun üzerine ise NFL komisyon üyesi Roger Goodell, lig tarafından yapılan bir soruşturma doğrultusunda iş yerindeki suistimal iddialarının doğrulandığını açıklamış ve 2018 yılının haziran ayında Richardson’a 2,75 milyon dolar para cezası vermişti.  

Takımın el değiştirmesinden sonra yapılan açıklamada takımın yeni sahibi David Tepper’in sözleşmeye bağlı bir şekilde; Bank of America Stadyumu’nun kuzey kapısında duran heykeli olduğu yerde bırakacağı söylenmişti.  

Ülke çapında süren protestolar doğrultusunda birçok heykel yıkılmıştı. Jerry Richardson’da biraz sallantılı bir geçmişe sahip olduğundan dolayı heykelinin yıkılması veya tahrip edilmesi söz konusu olabilirdi. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir