Jerick McKinnon Ne Zaman İyileşip Sahalara Dönecek?

ACL yırtılması ile maçlardan uzak kalan Jerick McKinnon, San Fransisco 49ers için bir tam sezon bile faaliyet gösterememişti. Peki oyuncu ne zaman sahalara dönerek tekrar maçlarda yer alacak?

John Lynch ve Kyle Shanahan, San Fransisco 49ers takımın yönetimini devraldığından beri en büyük offseason hedeflerinden biri, takıma yetenekli bir running back oyuncusu katmaktı.

Bu hedeflerini 2018 yılında 4 senelik bir anlaşmayla Jerick McKinnon ile tamamlamış olduğunu düşünen San Fransisco 49ers, aniden bir problem yaşayarak daha yeni kadrolarına katmış oldukları McKinnon’u sahalardan uzak tutma kararı aldılar.

Ön çapraz bağ yırtılması geçiren ve San Fransisco 49ers takımı için düzenli bir sezon dahi oynayamamış olan McKinnon hakkında yeni haberler mevcut!

Yapılan açıklamalara göre biran önce sahalara dönmeyi istediğini belirten McKinnon, bu hedef doğrultusunda kendisini test etmek için Houston‘a doğru yol alıyor!

Eski bir arkadaşı olan Adrian Peterson ile antrenman yaparak kendini test etmeyi amaçladığını söyleyen Jerick McKinnon, ayrıca şu sözleri dile getirdi;

“Gerçek anlamda nasıl hissettiğimi görmek ve anlayabilmek için bunun yapacak olduğum son testim olduğunu hissediyorum.” ve sözlerine şöyle devam etti;

“Orada bir sürü zorlu iş var, elimden geldiğince kendimi zorlayacağım ve nereye gittiğini göreceğim.” Bilindiği üzere Adrian Peterson‘ın uyguladığı antrenmanlar, NFL‘in son sezonlarının en bilinen, güç, hız ve uzun ömürlü dayanıklılığa dayanan antrenmanlardır.

Jerick McKinnon‘un yokluğu, diğer oyuncuların ilgiyi kendi üzerilerine toplamaları için kaçınılmaz bir fırsat oldu. Matt Breida, Raheem Mostert ve Jeff Wilson Jr. son iki sezonun en çok ilgi odağı olan oyuncuları haline geldi.

“All Day” lakabı ile bilinen Adrian Peterson ile antrenman yaparak kendisini son kez test edecek olan Jerick McKinnon için işler zor gözüküyor. Oyuncunun biran önce sağlığına kavuşarak tekrardan sahalara dönmesini temenni ediyoruz.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir