Jamal Adams, Uzun Bir Süre New York Jets'te Kalabilir
Jamal Adams, New York Jets

Uzun süreli bir kontrat istediğini daha önce de belirtmiş olan Jamal Adams için iyi haber! New York Jets‘in kısa süre içerisinde, Jamal Adams‘ı istekler karşısında Dallas Cowboys‘a veya başka bir takıma transfer etme düşüncesi yok.

NFL Network’ten Ian Rapoport‘un bugün yaptığı bir açıklamada; New York Jets’in Jamal Adams ile transfer düşüncesi olmazken kesin olmamakla beraber bir uzatma anlaşması dahi yapılabileceği olasılığı ortaya kondu.

New York Jets, Jamal Adams‘ı 2017 NFL Draft’ının 6. sırasından seçmiş, ve oyuncu ile 22,25 milyon dolar kontrat değeri + 14,32 milyon dolar imzalama bonusu ile 4 senelik bir anlaşma imzalamıştı.

New York Jets, 27 Nisan 2020 tarihinde ise oyuncunun beşinci yıl seçeneğini kabul etmiş ve Jamal Adams’ın takımda kalmasını istediğini açık ve net bir şekilde belirtmişti.

Hatta hatırlarsanız C.J. Mosley’de Jamal Adams’ın transfer olasılığı hakkında bir açıklama yapmış ve böyle bir şeyin delilik olduğunu söyleyerek; Jamal Adams‘ın takımda kalması taraftarı olduğunu bildirmişti.

Bkz: (C.J. Mosley, Jamal Adams Transferi Hakkında: “Bu Delilik!”)

New York Jets ile 3 sezon geçiren Jamal Adams; 2 defa pro bowler olmuş ve draft edilmesinin üzerinden geçen 3 senelik süre boyunca oldukça iyi başarılara imza atmıştı.

Jamal Adams, Uzun Bir Süre New York Jets'te Kalabilir
Jamal Adams, New York Jets

Ian Rapoport: “Kısa Vadede, Anlaşma Yapmak Mümkün Değil”

Ian Rapoport, konuşmasının devamında ise New York Jets ve Jamal Adams arasında olabilecek uzun vadeli anlaşmayı yorumladı;

New York Jets uzun vadeli bir anlaşma yapmak istiyor. Tıpkı NFL’deki diğer takımların tamamı gibi şu anda her şeyin plana göre gittiğinden emin olmak ve sezonun gerçekten başladığını görmeden uzun vadeli bir anlaşmaya girmeden önce dikkatli olmak zorundalar.

Tabii ki Jamal Adams uzun vadeli bir anlaşma istiyor, kim istemez ki? Ancak kısa vadede bunun pek mümkün olmadığını tahmin etmek zor değil.”

Tıpkı diğer oyuncular gibi, Jamal Adams’da uzun vadeli bir anlaşma yaparak kariyerini ve bulunduğu yeri sağlama almak istiyor.

Ancak sezonun başlama tarihinin aksama ihtimali olan ve böylesine karışık olan bir zaman diliminde tıpkı Ian Rapoport’un dediği gibi; “bunun pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here