Jake Scott Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
Jake Scott Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye

Bir Efsane Daha Sahneden Aşağıya Adımlarını Attı… 

BC Lions, Miami Dolphins ve Washington Football Team (Redskins) takımlarının kadrosunda sahaya çıkmış olan efsane Safety / Return Specialist oyuncusu olan Jake Scott, bugün 75 yaşındayken hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı.  

Miami Dolphins, Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada efsane oyuncunun vefatı üzerine şu sözleri dile getirdi;  

Jake Scott’un vefat haberini öğrenerek üzüldük. Jake, 1970 yılında Dolphins‘e katıldığı günden itibaren bir etki yarattı, 5 Pro Bowl seçimi, Dolphins Honor Roll’da bir yer kazandı ve Super Bowl VII’nın MVP’si olarak NFL tarihindeki tek harika sezonu kapattı. Interception’larda tüm zamanlardaki liderimiz, NFL tarihindeki en iyi güvenlik ikililerinden birini oluşturmak için Dick Anderson ile birlikte çalıştı. Düşüncelerimiz ve dualarımız onun ailesi ve arkadaşları ile birliktedir. O her zaman hafızamızda ve kalbimizde bir yere sahip olacaktır.”  

O, Amerikan Futboluna damga vurmuş ve gerçek bir miras bırakmış olan sayılı kişiden biriydi. Onun mirasını yaşatacak ve ardında bıraktığı emekleri koruyacağız. Huzur içinde yatsın.     

Önceki makaleSeattle Seahawks ‘ın Stadyumunun Adı Değişti
Sonraki makaleRoundup: Teddy Bridgewater, Lions Maçına Çıkabilecek Mi?
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here