Jake Fromm Dedikleri İçin Üzgün Olduğunu Belirtti | Korumalı Futbol Türkiye

Jake Fromm, çarşamba gecesi Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşım hakkında özür dilediğini dile getirdi. 

George Floyd’un ırkçı bir polis tarafından öldürülmesi üzerine alevlenen olayların doğrultusunda; ulusal ve uluslararası çapta tanınsın veya tanınmasın birçok kişi bu konu hakkındaki eleştirilerini sosyal medya aracılığıyla dile getirmişti.

Jake Fromm, çarşamba gecesi Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda “Elit Beyaz İnsanlar” sözlerini kullanmıştı. 

Yaptığı paylaşımla beraber yoğun bir tepkiye maruz kalan Jake Fromm, geçtiğimiz saatlerde bu konu hakkında dile getirdiği sözlerin yanlışlığını kabul ederek özür dilediğini açıkladı. 

FrommTwitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı;  

“Elit beyaz insanlar” Kelimelerini kullanmayı seçtiğim için çok üzgünüm. Asla elit beyaz bir insan olduğumu ima etmek istemem. Şimdi her zamankinden daha fazla birlik olma zamanıdır. Irkçılığa %100 karşı duruyorum. Kendimi bu ülkede çözümün bir parçası olmaya adayacağıma söz veriyorum. Bugün bir takım toplantısında takım arkadaşlarıma ve koçlarımla konuştum, ben; sözlerim ve eylemlerim için gerçekten üzgünüm ve alçakgönüllü bir şekilde af diliyorum.”  

Jake Fromm Dedikleri İçin Üzgün Olduğunu Belirtti | Korumalı Futbol Türkiye
Jake Fromm

Buffalo Bills: “Söylediklerine Göz Yummuyoruz.”

Buffalo Bills ise Jake’in bu sözleri hakkında sessiz kalmadı. 

Jake Fomm’un yorumlarının farkına vardık. Yanlıştı ve bize itiraf etti, söylediklerine göz yummuyoruz. Jake bize bugün yaptığı takım toplantısında özür dileme fırsatı olup olmadığını sordu. Jake ile sahada ve saha dışında bir Buffalo Bill oyuncusu olmanın sorumlulukları üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.”  

Takımın savunma koordinatörü olan Leslie Frazier;  

“Bence, ona ulaşıp onunla bu konu hakkında çalışacak kadar olgun bir ekibimiz var. Jake özründe samimi görünüyordu.” Diyerek Jake Fromm hakkında düşündüklerini dile getirdi.  

Önceki makaleGreen Bay Packers Sosyal Adalet İçin $250 Bin Bağışlayacak
Sonraki makaleMinnesota Vikings, George Floyd’un Cenazesine Katıldı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here