Chris Ballard: “Burada Oturup Sessiz Kalamam”

Chris Ballard: "Burada Oturup Sessiz Kalamam" | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd” by Chad Davis is licensed under CC BY-SA 2.0. (Cropped)

Indianapolis Colts takımının genel müdürü Chris Ballard, son zamanlarda yaşanan olaylar karşısındaki duygu ve düşüncelerini açıkladı: “Burada oturup sessiz kalamam.” 

George Floyd’un ırkçı bir polis memuru tarafından öldürülmesi üzerine yılların birikmiş acılarını içeren ve ırkçılığa karşı olan protestolar ulus genelinde devam ederken her geçen gün ırkçılık savaşına katılan kişilerin sayısı artıyor.  

Chris Ballard: “Black Lives Matters”

Chris Ballard, bugün gazetecilerle yaptığı bir video konferansı esnasında son zamanlarda yaşanan olaylar hakkında şu sözleri söyledi;  

“Burada oturup sessiz kalamam çünkü siyahi vatandaşlarımızın topluluğu her çığlık attığında ve yardım istediğinde biz bunu yaptık (siyahi insanlara karşı yapılan kötü davranışlardan bahsediyor) Sosyal adaletsizliklere ve ırksal eşitsizliklere son vermek zorundayız.” 

“Siyahi olan vatandaşlarımıza karşı yapılan polis şiddetine bir son verdirmek zorundayız.” “BLACK LİVES MATTERS (Siyahi Hayatlar Değerlidir)” 

“Cahil oldum, gerçek sorunlardan habersizdim ve bundan utanıyorum. Burada son 10 gün içinde yaşadığımız şeyler gerçekten zor. Bu gerçekten üzerinde konuşmamız gereken bir konu.” 

Ballard, çocuklarının Amerika’da olup bitenler hakkında bilgisiz ve fikirsiz olduğunu, ayrıca bunun kendi hatası olduğunun farkına vardığını söyledi. 

“Dinlemedik, dinlemedim. Ülke olarak dinlemedik. Beyaz Amerika dinlemeyi reddediyor. Bir şeyleri dinlemeyi reddediyor.  Bu değişmek zorunda ve bunu yapana kadar hiçbir şey değişmeyecek, bundan utanıyorum.” 

Chris Ballard, bu konu hakkında kendi gözünü açmasına yardımcı olan şeyin Jacoby Brissett’in söylediği sözlerin olduğunu dile getirdi. 

“Ya çözümün bir parçasısın ya da sorunun bir parçasısın.” 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir